Салман Рушді отримав Премію миру німецьких книгарів

Салман Рушді отримав Премію миру німецьких книгарів

Премію миру німецьких книгарів-2023 вручили письменнику з Мумбаю — Салману Рушді. Церемонія нагородження відбудеться в 22 жовтня 2023 року, у франкфуртському Паульскірхе.

 

Опікунська рада Премії зазначає, що нагородила автора за його наполегливість, життєствердність та за те, що він збагачує літературний світ своїми історіями.

 

Рушді в своїх романах та науково-дослідницьких книгах поєднує літературні наративи з постійними інноваціями, гумором та мудрістю. Він описує силу, з якою насильницькі режими руйнують цілі суспільства, та незламний дух протистояння окремих особистостей. 

 

«Попри те, що Рушді живе в постійній небезпеці, він залишається одним із найпристрасніших захисників свободи думки та слова. Роблячи це, він захищає важливу передумову для мирного співіснування», — йдеться в заяві опікунської ради Премії. 

 

Романи Рушді, перекладені понад 40 мовами, часто поєднують магічний реалізм з історичною фантастикою. Вони описують проблеми міграції та розриву між сходом і заходом.

 

Нагадаємо, що в серпні 2022 року Салман Рушді став жертвою замаху, але, незважаючи на наслідки, продовжує писати. 

 

Як відомо, в 2022 році Премію миру німецьких книгарів отримав Сергій Жадан. 

 

 

Фото: Reuters

 

Джерело: сайт Премії миру німецьких книгарів

Оригінал статті на Suspilne: Салман Рушді отримав Премію миру німецьких книгарів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"