Салман Рушді отримав Премію миру німецьких книгарів

Салман Рушді отримав Премію миру німецьких книгарів

Премію миру німецьких книгарів-2023 вручили письменнику з Мумбаю — Салману Рушді. Церемонія нагородження відбудеться в 22 жовтня 2023 року, у франкфуртському Паульскірхе.

 

Опікунська рада Премії зазначає, що нагородила автора за його наполегливість, життєствердність та за те, що він збагачує літературний світ своїми історіями.

 

Рушді в своїх романах та науково-дослідницьких книгах поєднує літературні наративи з постійними інноваціями, гумором та мудрістю. Він описує силу, з якою насильницькі режими руйнують цілі суспільства, та незламний дух протистояння окремих особистостей. 

 

«Попри те, що Рушді живе в постійній небезпеці, він залишається одним із найпристрасніших захисників свободи думки та слова. Роблячи це, він захищає важливу передумову для мирного співіснування», — йдеться в заяві опікунської ради Премії. 

 

Романи Рушді, перекладені понад 40 мовами, часто поєднують магічний реалізм з історичною фантастикою. Вони описують проблеми міграції та розриву між сходом і заходом.

 

Нагадаємо, що в серпні 2022 року Салман Рушді став жертвою замаху, але, незважаючи на наслідки, продовжує писати. 

 

Як відомо, в 2022 році Премію миру німецьких книгарів отримав Сергій Жадан. 

 

 

Фото: Reuters

 

Джерело: сайт Премії миру німецьких книгарів

Оригінал статті на Suspilne: Салман Рушді отримав Премію миру німецьких книгарів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"