Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?

Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?

Протягом 9 місяців 2024 року секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримав 1633 звернення щодо порушення Закону України «Про функціонування української мови як державної». Про це повідомив Тарас Кремінь на своїй фейсбук-сторінці.

За аналогічний період 2023 року зафіксували 3015 звернень, що свідчить про певне покращення ситуації з дотриманням мовного законодавства.

 

«Аналіз звернень за III квартали 2024 року показує, що питання захисту державної мови досі є важливим для українців. Хоча кількість звернень зменшилася порівняно з минулим роком, це не означає зниження уваги до мовного питання, а скоріше покращення ситуації з дотриманням мовних норм», — сказав уповноважений Тарас Кремінь. Він також відзначив активність громадян у захисті своїх мовних прав в інтернеті, сфері обслуговування та у зовнішній рекламі.

 

Найбільше звернень стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів — 458 звернень (28%), порушень під час обслуговування — 272 (17%), та зовнішньої реклами і вивісок — 215 (13%). У сфері освіти було зафіксовано 118 звернень (73 — у навчальних закладах і 45 — в освіті дорослих), у медичних закладах — 96 звернень. Також надійшли скарги на порушення у медіа (61 звернення), культурі (48), транспорті (46) і книговиданні (23).

 

Найбільше порушень фіксували у Києві — 612 звернень (37%), Одеській області — 301 (18%), Дніпропетровській та Харківській областях — 133 і 130 відповідно. З Київської області надійшло 69 звернень, інші регіони теж проявили активність: Запорізька (35), Миколаївська (34), Полтавська (28), Львівська (24) та Чернігівська (23). З Луганської області звернень не було, а для 119 звернень регіон не встановили.

 

Тарас Кремінь наголосив, що проблеми з дотриманням мовного законодавства існують по всій країні, особливо в столиці та великих містах, і зазначив, що потрібна посилена роз’яснювальна робота і контроль за виконанням закону.

 

«Ми продовжуємо працювати над кожним зверненням, вживаючи всіх необхідних заходів для захисту державної мови та усунення порушень», — додав уповноважений.

 

Як відомо, у 2023 році українці 8 разів звернулися щодо порушень закону про застосування державної мови у сфері книговидання та книгорозповсюдження, а щодо ВНЗ до уповноваженого надійшло 96 звернень.

 

 

Чільне фото: vseosvita.ua

Оригінал статті на Suspilne: Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Francopolis опублікував добірку віршів Миколи Істина

Французький літературний інтернет-журнал Francopolis (за 2-й квартал 2025 року), опублікував добірку віршів поета і воїна Миколи Істина в перекладі французькою із оригіналами творів на українській мові.

У журналі London Ukrainian Review опублікували вірші Дроня і Кривцова

Новий номер журналу London Ukrainian Review, що присвячений темі дитинства під час війни, містить вірші Артура Дроня та Максима Кривцова у перекладі англійською. Про це на своїй фейсбук

Пішла з життя перекладачка Ірина Маркова

Від хвороби померла перекладачка і співзасновниця видавництва «КоїМояКай» Ірина Маркова. Про це повідомила літературознавиця і радакторка Ніка Чулаєвська.
Серед перекладів Ірини Марково

Оголосили лавреаток премії Women’s Prize for Fiction

У Лондоні оголосили імена цьогорічних лавреаток Жіночої премії з художньої літератури та нонфікшн — однієї з ключових книжкових відзнак у Великій Британії. Про це повідомляє BBC.
У кате

У прокат вийде екранізація роману «Сірі бджоли» Андрія Куркова

Фільм «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва за однойменним романом Андрія Куркова вийде в український прокат 23 жовтня 2025 року. Про це повідомили у соцмережах кіностудії Film.ua.
Фільм розпов

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"