Рівненщина: про творчість сарненчанина Бориса Шведа говорили у його 115-річчя
![Рівненщина: про творчість сарненчанина Бориса Шведа говорили у його 115-річчя Рівненщина: про творчість сарненчанина Бориса Шведа говорили у його 115-річчя](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2021/07/5-6-696x522.jpg)
У Сарненському історико-етнографічному музеї на Рівненщині відбулася науково-практична конференція «Борис Швед та його Полісся», присвячена 115-річниці з дня його народження.
Про це повідомляє golos.com.ua.
Організатором виступив Сарненський історико-етнографічний музей (директор Вікторія Дашко) та громадська організація «АРТ-МЛИН».
Організаторами цієї конференції співробітники Сарненського історико-етнографічного музею є не випадково: творчість Бориса Шведа досліджувала багаторічна очільниця музею Раїса Тишкевич. Тому працівники музею й надалі продовжують збирати й примножувати все, що пов’язане із життям та творчістю видатного земляка.
Борис Швед — письменник, котрий народився і проживав у Сарнах. Його повість «Поліщуки» відкрила всьому світові унікальну колоритність свят і буднів поліської глибинки. Він — оповісник селянських реалій. Адже, як стверджують науковці, значення повісті неоціненне, тому що це твір про поліське село 20-30-х років ХХ століття. Досить талановито й правдиво у своїй повісті Борис Швед описує картини із життя поліського села.
З вітальними словами до учасників конференції звернулися голова Сарненської міської ради Руслан Серпенінов, народний депутат України Сергій Євтушок, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній, голова Рівненської організації НСПУ Ірина Баковецька-Рачковська.
Перед учасниками конференції виступили старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Українець, викладач Сарненського педагогічного коледжу РДГУ Олена Левшунова, священик, краєзнавець Павло Дубінець із села Морочне Вараського району, директор Дубровицького історико-етнографічного музею Наталія Ващишина, вчителька із села Мутвиця Вараського району Валентина Тумаш, студентка Сарненського педагогічного коледжу РДГУ Анна Корінець.
Людмила ТРОЦЮК
Рівненська область
Оригінал статті на НСПУ: Рівненщина: про творчість сарненчанина Бориса Шведа говорили у його 115-річчя
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.