Рівненщина: про творчість сарненчанина Бориса Шведа говорили у його 115-річчя
У Сарненському історико-етнографічному музеї на Рівненщині відбулася науково-практична конференція «Борис Швед та його Полісся», присвячена 115-річниці з дня його народження.
Про це повідомляє golos.com.ua.
Організатором виступив Сарненський історико-етнографічний музей (директор Вікторія Дашко) та громадська організація «АРТ-МЛИН».
Організаторами цієї конференції співробітники Сарненського історико-етнографічного музею є не випадково: творчість Бориса Шведа досліджувала багаторічна очільниця музею Раїса Тишкевич. Тому працівники музею й надалі продовжують збирати й примножувати все, що пов’язане із життям та творчістю видатного земляка.
Борис Швед — письменник, котрий народився і проживав у Сарнах. Його повість «Поліщуки» відкрила всьому світові унікальну колоритність свят і буднів поліської глибинки. Він — оповісник селянських реалій. Адже, як стверджують науковці, значення повісті неоціненне, тому що це твір про поліське село 20-30-х років ХХ століття. Досить талановито й правдиво у своїй повісті Борис Швед описує картини із життя поліського села.
З вітальними словами до учасників конференції звернулися голова Сарненської міської ради Руслан Серпенінов, народний депутат України Сергій Євтушок, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній, голова Рівненської організації НСПУ Ірина Баковецька-Рачковська.
Перед учасниками конференції виступили старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Українець, викладач Сарненського педагогічного коледжу РДГУ Олена Левшунова, священик, краєзнавець Павло Дубінець із села Морочне Вараського району, директор Дубровицького історико-етнографічного музею Наталія Ващишина, вчителька із села Мутвиця Вараського району Валентина Тумаш, студентка Сарненського педагогічного коледжу РДГУ Анна Корінець.
Людмила ТРОЦЮК
Рівненська область
Оригінал статті на НСПУ: Рівненщина: про творчість сарненчанина Бориса Шведа говорили у його 115-річчя
Блог
Україна та Чехія запускають проєкт з оцифрування пам’яток культуриМіністерство культури та стратегічних комунікацій України і Міністерство культури Чехії навесні 2025 року розпочинають дворічний проєкт, спрямований на збереження пам’яток культурної спадщини України шля
Директорка УІК: Через скорочення бюджету сертифікати на книжки отримають не всі 18-літні українціДержавну допомогу для 18-річних громадян України на придбання книжок зможуть отримати не всі українці, що досягли повноліття, через відсутність коштів у бюджеті. Про це в авторській кол
У Литві видали книжку Андрія Любки «Щось зі мною не так»Книжка Андрія Любки «Щось зі мною не так» вийшла у Литві. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Це вже друга книжка Любки, перекладена литовською мовою: роману «Карбід»
Державну наукову установу «Книжкова палата України імені Івана Федорова» продовжуватиме очолювати виконувач обов’язків директора Микола Сенченко, оскільки вибори на посаду директора не
Пропаганда чи підтримка? Нова книга Ендрю Петтіґрі про читання в час війниЕндрю Петтіґрі — британський історик та експерт із європейської Реформації, доктор філософії, професор сучасної історії в Університеті Сент-Ендрюса.
Його «Книга на війні. Бібліотеки й ч
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.