Рівненщина: про творчість сарненчанина Бориса Шведа говорили у його 115-річчя

У Сарненському історико-етнографічному музеї на Рівненщині відбулася науково-практична конференція «Борис Швед та його Полісся», присвячена 115-річниці з дня його народження.
Про це повідомляє golos.com.ua.
Організатором виступив Сарненський історико-етнографічний музей (директор Вікторія Дашко) та громадська організація «АРТ-МЛИН».
Організаторами цієї конференції співробітники Сарненського історико-етнографічного музею є не випадково: творчість Бориса Шведа досліджувала багаторічна очільниця музею Раїса Тишкевич. Тому працівники музею й надалі продовжують збирати й примножувати все, що пов’язане із життям та творчістю видатного земляка.
Борис Швед — письменник, котрий народився і проживав у Сарнах. Його повість «Поліщуки» відкрила всьому світові унікальну колоритність свят і буднів поліської глибинки. Він — оповісник селянських реалій. Адже, як стверджують науковці, значення повісті неоціненне, тому що це твір про поліське село 20-30-х років ХХ століття. Досить талановито й правдиво у своїй повісті Борис Швед описує картини із життя поліського села.
З вітальними словами до учасників конференції звернулися голова Сарненської міської ради Руслан Серпенінов, народний депутат України Сергій Євтушок, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній, голова Рівненської організації НСПУ Ірина Баковецька-Рачковська.
Перед учасниками конференції виступили старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Українець, викладач Сарненського педагогічного коледжу РДГУ Олена Левшунова, священик, краєзнавець Павло Дубінець із села Морочне Вараського району, директор Дубровицького історико-етнографічного музею Наталія Ващишина, вчителька із села Мутвиця Вараського району Валентина Тумаш, студентка Сарненського педагогічного коледжу РДГУ Анна Корінець.
Людмила ТРОЦЮК
Рівненська область
Оригінал статті на НСПУ: Рівненщина: про творчість сарненчанина Бориса Шведа говорили у його 115-річчя
Блог
В Одесі можуть з’явитися вулиці Майка Йогансена і Ґео ШкурупіяВ Одесі перейменують топоніми, назви яких пов’язані з колоніальним минулим, зокрема створять мікрорайони «Видатних українських діячів» та «Індустріальний». Про це повідомили на офіційно
Жага справедливості у книжці Олексія Зарецького «Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму»Олексій Зарецький. Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму – Прометей, 2023 – 432 с.
Незабаром у видавництві «Прометей» вийде книжка, присвячена життю і творчості Алли Горсько
У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
Ініціатори пр
У Національному музеї історії України відкрилась виставка «Енеїда 225», присвячена твору Івана Котляревського. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної полі
Книжковий Арсенал-2023 оголошує набір волонтерівXI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує набір волонтерів. Про це йдеться на сайті події.
Волонтери фестивалю отримають можливість приєднатися до команди Мистецького арсе
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.