Румунський PEN: Путін образливо й насильно переписує історію коштом життя інших

Румунський PEN: Путін образливо й насильно переписує історію коштом життя інших

Румунський та французький PEN-клуби підтримали Україну. Відповідні звернення оприлюднили на офіційних сайтах румунського та французького PEN-клубів.

 

Зокрема, французький PEN-клуб заявив про готовність надати допомогу українському PEN-клубу. 

 

«Ми спостерігали, спершу занепокоєно, а тепер приголомшено, за розвитком ситуації у вашій країні, яка стикнулася з нині здійсненими погрозами путінської Росії. Безперечно, ми запевняємо, що безмежно співчуваємо вам. Ми не лише висловлюємо осуд, який лунає з боку всієї міжнародної спільноти, а й бажаємо повідомити український PEN-клуб, що ми цілком на вашому боці й готові вислухати будь-які ваші прохання про допомогу», — написав Філіпп Пюжа, президент комітету «Письменники за мир» Французького PEN.

 

Румунський PEN-клуб заявив, що підтримуватиме Україну у боротьбі за свободу та самовизначення.

 

«Ви не самотні – ми з вами. Як заявив ваш президент, розпочата Росією обурлива війна спричинить багато страждань – у тому числі й громадянам Росії. Російська держава вирішила поставити себе поза фундаментальними нормами міжнародного права; війна, спрямована проти вас, насправді спрямована проти будь-якого члена вільного демократичного світу», — ідеться у зверненні.

 

Також, як зазначили у зверненні, Путін «очевидно, перебуває в полоні анахронічного ультранаціоналістичного мислення, образливо й насильно переписуючи історію коштом свободи та життя інших людей. Путінська Росія є державою-ізгоєм, яка загрожує міжнародному балансу та світовому порядку, знову розпалюючи націоналістичні пристрасті, які вже майже знищили світ вісім десятиліть тому».

 

Румунський PEN-клуб заявив, що без вільної України не може бути вільного світу, тому він підтримає Україну у боротьбі за свободу та самовизначення. PEN запевнив: «разом ми переможемо».

 

Як повідомлялося, польський PEN-Клуб теж звернувся до українського PEN-у через повномасштабне вторгнення Росії. Відомі письменники Ольга Токарчук та Стівен Кінг заявили про підтримку України.

 

Чільне фото: Інститут демократизації та розвитку

Оригінал статті на Suspilne: Румунський PEN: Путін образливо й насильно переписує історію коштом життя інших

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"