Румунський PEN: Путін образливо й насильно переписує історію коштом життя інших

Румунський PEN: Путін образливо й насильно переписує історію коштом життя інших

Румунський та французький PEN-клуби підтримали Україну. Відповідні звернення оприлюднили на офіційних сайтах румунського та французького PEN-клубів.

 

Зокрема, французький PEN-клуб заявив про готовність надати допомогу українському PEN-клубу. 

 

«Ми спостерігали, спершу занепокоєно, а тепер приголомшено, за розвитком ситуації у вашій країні, яка стикнулася з нині здійсненими погрозами путінської Росії. Безперечно, ми запевняємо, що безмежно співчуваємо вам. Ми не лише висловлюємо осуд, який лунає з боку всієї міжнародної спільноти, а й бажаємо повідомити український PEN-клуб, що ми цілком на вашому боці й готові вислухати будь-які ваші прохання про допомогу», — написав Філіпп Пюжа, президент комітету «Письменники за мир» Французького PEN.

 

Румунський PEN-клуб заявив, що підтримуватиме Україну у боротьбі за свободу та самовизначення.

 

«Ви не самотні – ми з вами. Як заявив ваш президент, розпочата Росією обурлива війна спричинить багато страждань – у тому числі й громадянам Росії. Російська держава вирішила поставити себе поза фундаментальними нормами міжнародного права; війна, спрямована проти вас, насправді спрямована проти будь-якого члена вільного демократичного світу», — ідеться у зверненні.

 

Також, як зазначили у зверненні, Путін «очевидно, перебуває в полоні анахронічного ультранаціоналістичного мислення, образливо й насильно переписуючи історію коштом свободи та життя інших людей. Путінська Росія є державою-ізгоєм, яка загрожує міжнародному балансу та світовому порядку, знову розпалюючи націоналістичні пристрасті, які вже майже знищили світ вісім десятиліть тому».

 

Румунський PEN-клуб заявив, що без вільної України не може бути вільного світу, тому він підтримає Україну у боротьбі за свободу та самовизначення. PEN запевнив: «разом ми переможемо».

 

Як повідомлялося, польський PEN-Клуб теж звернувся до українського PEN-у через повномасштабне вторгнення Росії. Відомі письменники Ольга Токарчук та Стівен Кінг заявили про підтримку України.

 

Чільне фото: Інститут демократизації та розвитку

Оригінал статті на Suspilne: Румунський PEN: Путін образливо й насильно переписує історію коштом життя інших

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"