Рукописи, малюнки та листи Франца Кафки виклали онлайн

Рукописи, малюнки та листи Франца Кафки виклали онлайн

Національна бібліотека Ізраїля опублікувала онлайн-архів документів Франца Кафки. Оцифрована колекція містить три чернетки його незавершеного твору “Підготовка до весілля на дачі”, сотні особистих листів, ескізів та подорожніх нотаток.

Як повідомляє BBC, цю колекцію заповів бібліотеці єврейський чеський письменник Макс Брод, друг Кафки.

Франц Кафка помер у 1924 році після семирічної битви з туберкульозом, коли йому був 41 рік. Перед смертю він попросив приятеля знищити всі свої рукописи.

Натомість Брод опублікував їх. Якби не цей вчинок, творча спадщина Кафки майже напевно відійшла б у забуття.

Під час нацистської окупації Брод втік з Чехословаччини до Тель-Авіва. Папери Кафки він носив із собою у валізі, а згодом продовжував публікувати, допомагаючи посмертно закріпити місце свого друга в історії літератури.

Рукописи, малюнки та листи Франца Кафки виклали онлайнMAX BROD ESTATE / NATIONAL LIBRARY OF ISRAEL

Після смерті Брода у 1968 році колекція Кафки зникла. Щоб знайти та повернути її, Національній бібліотеці знадобилося чимало часу.

Як з’ясували слідчі, Брод попросив свою секретарку Естер Хофф передати всі документи до Національної бібліотеки. Однак жінка тримала архів у себе до самої смерті у 2007 році, зберігаючи деякі з документів у своїй квартирі в Тель-Авіві, а інші – у банківських сховищах в Ізраїлі та Швейцарії. У 1988 році вона продала рукопис “Судового процесу” за 2 мільйони доларів.

Коли Хофф померла, Національна бібліотека звернулася до її дочок з проханням вшанувати останні побажання Брода та передати їм рукописи, що залишились. Ті відмовили, а наступного року розпочався судовий розгляд.

Зрештою Верховний суд Ізраїлю став на бік бібліотеки. Слідчим дозволили зайти у квартиру Хофф в Тель-Авіві. Там вони виявили, що деякими з документів гралися коти, які завдали певної шкоди документам.

Останній пакет архіву Кафки надійшов до бібліотеки у 2019 році.

Оригінал статті на Читомо: Рукописи, малюнки та листи Франца Кафки виклали онлайн

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"