Руйнування росіянами об’єктів культурної спадщини мають бути належно задокументовані — МКІП

Руйнування росіянами об’єктів культурної спадщини мають бути належно задокументовані — МКІП

Належне документування ушкоджень і руйнувань об‘єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури України є важливим з огляду на потребу привернення уваги до злочинів російської федерації проти України та притягнення її до міжнародно-правової відповідальності.

Про це заявила заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва під час зустрічі з експертами Незалежної міжнародної комісії ООН, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу МКІП у фейсбуку.

Вона наголосила на важливості належного документування ушкоджень і руйнувань об‘єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури. Такі дані є важливими з огляду на потребу привернення уваги до злочинів рф проти України та притягнення її до міжнародно-правової відповідальності.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні механізми розслідування та документування фактів порушення росією міжнародного права у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права в результаті агресії проти України.

Зазначається, що Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні працює з метою проведення всебічного розслідування щодо руйнувань, завданих об’єктам культурної спадщини, а також для незалежного документування всіх порушень прав людини та воєнних злочинів, скоєних рф внаслідок повномасштабної війни проти України.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Мінкульту за період з 24 лютого 2022 року по 15 травня 2023 року пошкоджено або зруйновані 623 нерухомих об’єкти культурної спадщини. З них національного значення – 80, місцевого значення – 484.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Руйнування росіянами об’єктів культурної спадщини мають бути належно задокументовані — МКІП

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Січеславські письменники пропагують здоровий спосіб життя

Бернард Шоу був непоганим тенісистом і захоплювався водними видами спорту, Ернест Геменгвей та Артур Конан Дойл полюбляли бокс, а  Дніпропетровська обласна організація НСПУ як соціально відповідальна гр

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"