Руйнування росіянами об’єктів культурної спадщини мають бути належно задокументовані — МКІП

Руйнування росіянами об’єктів культурної спадщини мають бути належно задокументовані — МКІП

Належне документування ушкоджень і руйнувань об‘єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури України є важливим з огляду на потребу привернення уваги до злочинів російської федерації проти України та притягнення її до міжнародно-правової відповідальності.

Про це заявила заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва під час зустрічі з експертами Незалежної міжнародної комісії ООН, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу МКІП у фейсбуку.

Вона наголосила на важливості належного документування ушкоджень і руйнувань об‘єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури. Такі дані є важливими з огляду на потребу привернення уваги до злочинів рф проти України та притягнення її до міжнародно-правової відповідальності.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні механізми розслідування та документування фактів порушення росією міжнародного права у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права в результаті агресії проти України.

Зазначається, що Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні працює з метою проведення всебічного розслідування щодо руйнувань, завданих об’єктам культурної спадщини, а також для незалежного документування всіх порушень прав людини та воєнних злочинів, скоєних рф внаслідок повномасштабної війни проти України.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Мінкульту за період з 24 лютого 2022 року по 15 травня 2023 року пошкоджено або зруйновані 623 нерухомих об’єкти культурної спадщини. З них національного значення – 80, місцевого значення – 484.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Руйнування росіянами об’єктів культурної спадщини мають бути належно задокументовані — МКІП

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"