Рубежі подвигів та безсмертя: військовий письменник та журналіст Борис Кутовий здобув…

Рубежі подвигів та безсмертя: військовий письменник та журналіст Борис Кутовий здобув…

Книга життя українського військового та письменника Бориса Кутового «Смерть поета» стала переможцем  XXIV Загальнонаціонального літературного конкурсу «Українська мова – мова єднання» в номінації «Рубежі подвигів та безсмертя».

Автобіографічна збірка тематично поєднаних новел та віршів, головною ідеєю яких є перемога життя та любові над смертю, стала своєрідним дослідженням катарсису душі та серця людини, яка потрапляє на війну, щоб захищати рідну землю.

— Саме любов дає нам сили й надихає на життя, боротьбу та перемогу, – у цьому переконаний автор книги «Смерть поета», письменник та учасник бойових дій Борис Кутовий. Ця книга – про перемогу життя над смертю завдяки тому, що людина, її серце може любити, і ця любов є сильнішою за всі випробування, що можуть випасти на її долю, і саме вона допомагає їх долати. Саме на війні я відчув, що моє серце почало битися в ритмі віршів українською мовою. Книга задумана як військовий фронтовий щоденник поета, який потрапив до мене в руки після того, як поет загинув від кулі ворожого снайпера. Саме такий задум книги сформувався в мене, коли я став свідком загибелі нашого військовослужбовця під Мар’їнкою. У загиблого залишилося семеро дітей. Це справило на мене настільки сильне враження, що з’явився перший вірш «Як заснув сьогодні я, сплю без просипу». А потім поезія якось так пішла з серця, – говорить автор книги.

Лауреата урочисто привітали в Центрі журналістської солідарності, який розвиває й підтримує Національна спілка журналістів України з початку широкомасштабного вторгнення. Місце для дружньої зустрічі було обрано невипадково, адже це своєрідний хаб для журналістів, де вони можуть перед виїздом до зони бойових дій на висвітлення подій отримати захисне спорядження й пройти безпекові тренінги.

— Ця війна для нашого народу стала дуже жертовною. І в цій ситуації дуже важливі такі художньо-документальні авторські видання, які відображають героїзм, життєлюбність, доброту та духовність, – наголосив, Голова оргкомітету конкурсу заслужений журналіст України Юрій Работін.

ukurier.gov.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Рубежі подвигів та безсмертя: військовий письменник та журналіст Борис Кутовий здобув…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Суспільне Мовлення назвало переможців радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Про це повідомили на сайті Українського радіо.
Дві переможниці не припустилися

Звіт PISA-2022: українські учні відстають у читанні на 2,5 роки

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) оприлюднила результати міжнародного дослідження PISA, зокрема і щодо України. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти й

Склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війну

Письменниця, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк уклала список письменників та перекладачів, які загинули або померли через війну росії проти

У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії Щерби

Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби

НАДРУКОВАНЕ ЧИСЛО 11 (355, листопад 2023) «УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ГАЗЕТИ»

Мотто номера: «ГАРАНТІЯ МИРУ: ЗАКОПАТИ СОКИРУ ВІЙНИ РАЗОМ З ВОРОГОМ» (Станіслав Єжи ЛЄЦ)З матеріалами газети можна ознайомитися на сайті litgazeta.com.uaПередплатіть «Українську літературну газету» на 2

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"