Росія створює «Окулус» — систему пошуку забороненого контенту в інтернеті

Росія створює «Окулус» — систему пошуку забороненого контенту в інтернеті

Головний радіочастотний центр, підпорядкований роскомнагляду, виділив ₽57,7 мільйона (близько $945 тисяч) на створення системи пошуку забороненого контенту в інтернеті. Про це повідомляють російські ЗМІ.

«Окулус» (латинською «око») за допомогою нейромереж повинна буде аналізувати тексти, фотографії та відео на сайтах, у соцмережах та месенджерах щодо забороненої інформації у росії.

 

У технічному завданні сказано, що «Окулусу» також потрібно шукати заборонений контент у «сценах, поєднаннях предметів, композиціях образів, осіб, статики та динаміки рухів»

 

До списку забороненого контенту роскомнагляд відніс матеріали з ознаками екстремізму та тероризму, заклики до незаконних масових заходів, неповагу до влади, інформацію про способи самогубства та виготовлення наркотиків.  Крім того, до цього переліку віднесли «ЛГБТ-пропаганду» та демонстрацію вживання тютюнової продукції.

 

Потужність системи має становити 200 тисяч зображень на добу, тобто два кадри або картинки за секунду. Термін реалізації завдання, яке доручено ТОВ «Ексік’юшн Ер Ді Сі» — чотири місяці, до 12 грудня 2022 року.

 

Російські експерти вважають, що створити таку систему за такий термін і за ₽58 мільйонів неможливо.

 

Нагадаємо, роскомнагляд закликав Google не «піддавати цензурі» російські ЗМІ на YouTube, згодом оштрафував Google за це. Російський держрегулятор позначає Вікіпедію як «порушника» законів через статті про війну, а не «спеціальну військову операцію».

 

Чільна ілюстрація: sinesupport

Оригінал статті на Suspilne: Росія створює «Окулус» — систему пошуку забороненого контенту в інтернеті

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"