Росія створює «Окулус» — систему пошуку забороненого контенту в інтернеті

Росія створює «Окулус» — систему пошуку забороненого контенту в інтернеті

Головний радіочастотний центр, підпорядкований роскомнагляду, виділив ₽57,7 мільйона (близько $945 тисяч) на створення системи пошуку забороненого контенту в інтернеті. Про це повідомляють російські ЗМІ.

«Окулус» (латинською «око») за допомогою нейромереж повинна буде аналізувати тексти, фотографії та відео на сайтах, у соцмережах та месенджерах щодо забороненої інформації у росії.

 

У технічному завданні сказано, що «Окулусу» також потрібно шукати заборонений контент у «сценах, поєднаннях предметів, композиціях образів, осіб, статики та динаміки рухів»

 

До списку забороненого контенту роскомнагляд відніс матеріали з ознаками екстремізму та тероризму, заклики до незаконних масових заходів, неповагу до влади, інформацію про способи самогубства та виготовлення наркотиків.  Крім того, до цього переліку віднесли «ЛГБТ-пропаганду» та демонстрацію вживання тютюнової продукції.

 

Потужність системи має становити 200 тисяч зображень на добу, тобто два кадри або картинки за секунду. Термін реалізації завдання, яке доручено ТОВ «Ексік’юшн Ер Ді Сі» — чотири місяці, до 12 грудня 2022 року.

 

Російські експерти вважають, що створити таку систему за такий термін і за ₽58 мільйонів неможливо.

 

Нагадаємо, роскомнагляд закликав Google не «піддавати цензурі» російські ЗМІ на YouTube, згодом оштрафував Google за це. Російський держрегулятор позначає Вікіпедію як «порушника» законів через статті про війну, а не «спеціальну військову операцію».

 

Чільна ілюстрація: sinesupport

Оригінал статті на Suspilne: Росія створює «Окулус» — систему пошуку забороненого контенту в інтернеті

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Експерти озвучили 23 істотні проблеми українського книговидання

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, експерти озвучили 23 проблеми сектор

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"