Росія пошкодила і зруйнувала понад 550 об’єктів культуурної спадщини

Росія пошкодила і зруйнувала понад 550 об’єктів культуурної спадщини

В Україні на державному обліку перебуває понад 130 тисяч об’єктів культурної спадщини, водночас понад 550 об’єктів зруйновані або пошкоджені внаслідок російської агресії. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі.

За його словами, під охороною держави перебуває 109 930 пам’яток, а на державному обліку є понад 130 тисяч об’єктів культурної спадщини. «Частина з них внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — особливо під час війни як те, що перебуває під загрозою. Бо країна-агресор знищує цілеспрямовано все те, що ми так любимо і бережемо, все, що визначає нас як націю», — наголосив міністр.

 

Він зазначив, що втрата кожної культурної пам’ятки — втрата для світового надбання.

«Культурна спадщина — це ключовий елемент ідентифікації української нації та фактор національної безпеки України. Війна стала поштовхом для трансформації розуміння останнього. Саме тому ми піднімаємо культурну спадщину — пам’ятки історії та культури, визначні місця та традиції – на новий рівень значимості для кожного всередині країни та у світі», — наголосив Ткаченко.

 

Нагадаємо, Мінкультури та АРМА шукатимуть викрадені росією об’єкти культурної спадщини.

 

Читайте  також: В Україні змінюють підходи до дерусифікації культурної спадщини

 

Чільне фото: photo-lviv.in.ua

Оригінал статті на Suspilne: Росія пошкодила і зруйнувала понад 550 об’єктів культуурної спадщини

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Видавництво знищило наклад книжки «Детектив Дупка»

В українському видавництві «Моя книжкова полиця» були змушені знищити наклад книжки «Детектив Дупця» через помилки в українському виданні. Про це повідомили у соцмережах видавництва. 
«

Прийом творів на Літературну премію Ірпеня продовжено до 1 квітня

У зв’язку з численними проханнями учасників, дедлайн подачі літературних творів на здобуття Літературної премії Ірпеня за 2024 рік продовжено до 1 квітня 2025 року. Про це повідомили засновник премії, СЕ

У Лондонської книжкової виставки знову нова директорка

Новою директоркою Лондонської книжкової виставки (LBF) стане Емма Лоу. Про це повідомляється на сайті Лондонської книжкової виставки.
Емма Лоу обійме посаду директорки у липні 2025 року

У Полтаві відбудеться книжковий фестиваль

З 20 по 22 червня 2025 року в Полтаві відбудеться великий книжковий фестиваль. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив його організатор, письменник і військовий Віталій Запека.
Фести

Єдиний, хто не втомлюється, – час: Ліні Костенко – 95

Хто з нас не мріяв, не зізнавався в коханні, не сумував і не підбадьорював інших, декламуючи Ліну Костенко? Хто не вчив напам’ять уривки із «Марусі Чурай», хто не переписував у щоденник

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"