Росія вчинила вже 500 воєнних злочинів проти культурної спадщини України

Росія вчинила вже 500 воєнних злочинів проти культурної спадщини України

В Україні задокументували 500 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України. 

«Станом на 3 вересня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 500 епізодів воєнних злочинів росіян проти української культурної спадщини. Ще десятки епізодів перебувають на перевірці», — повідомили у міністерстві.

 

У результаті обстрілів окупантів зазнали руйнування та пошкодження 142 об’єкти культурної спадщини: 23 пам’ятки національного значення, 112 пам’яток місцевого значення та 7 нововиявлених об’єктів культурної спадщини, а також 132 об’єкти цінної історичної забудови.

 

Крім того, через дії окупантів знищені або постраждали 377 художніх об’єктів і закладів культури. З них: 169 релігійних споруд, 75 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших художніх центрів, 52 меморіальні пам’ятки та витвори мистецтва, 45 бібліотек, 36 музеїв і заповідників.

 

Злочини зафіксували в 15 регіонах України:

 

 • 130 – у Донецькій області (найбільше – 93 у м. Маріуполі та його околицях);
 • 108 – у Харківській області (найбільше – 88 у м. Харкові та його околицях);
 • 80 – у Київській області (найбільше – 52 у Бучанському районі);
 • 59 – у Луганській області (найбільше – 54 у Сєвєродонецькому районі);
 • 38 – у Чернігівській області (найбільше – 29 у м. Чернігові та його околицях);
 • 28 – у Сумській області (найбільше – 18 в Охтирському районі);
 • 18 – у Запорізькій області (найбільше – 10 у Пологівському районі);
 • 10 – у Миколаївській області;
 • 6 – у Житомирській області;
 • 6 – у Херсонській області;
 • 5 – у Києві;
 • 5 – у Дніпропетровській області;
 • 4 – в Одеській області;
 • 2 – у Вінницькій області;
 • 1 – у Львівській області.

 

Допомогти у зборі інформації можна так:

 • надіслати інформацію про пошкоджені або зруйновані об’єкти культурної спадщини, яких ще немає у базі МКІП, у ваших регіонах та громадах за посиланням.
 • надіслати уточнення або додаткові фото- та відеоматеріали до об’єктів, котрі вже є в базі, можна на адресу saveheritage.mkip@gmail.com.

 

Нагадаємо, за даними УІК, 56 українських бібліотек пошкоджені чи зруйновані внаслідок російсько-української війни. З 12 серпня кількість епізодів зросла на 35 злочинів проти культури.

 

Чільне фото: photo-lviv.in.ua

Оригінал статті на Suspilne: Росія вчинила вже 500 воєнних злочинів проти культурної спадщини України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"