Росія вчинила вже 500 воєнних злочинів проти культурної спадщини України

Росія вчинила вже 500 воєнних злочинів проти культурної спадщини України

В Україні задокументували 500 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України. 

«Станом на 3 вересня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 500 епізодів воєнних злочинів росіян проти української культурної спадщини. Ще десятки епізодів перебувають на перевірці», — повідомили у міністерстві.

 

У результаті обстрілів окупантів зазнали руйнування та пошкодження 142 об’єкти культурної спадщини: 23 пам’ятки національного значення, 112 пам’яток місцевого значення та 7 нововиявлених об’єктів культурної спадщини, а також 132 об’єкти цінної історичної забудови.

 

Крім того, через дії окупантів знищені або постраждали 377 художніх об’єктів і закладів культури. З них: 169 релігійних споруд, 75 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших художніх центрів, 52 меморіальні пам’ятки та витвори мистецтва, 45 бібліотек, 36 музеїв і заповідників.

 

Злочини зафіксували в 15 регіонах України:

 

 • 130 – у Донецькій області (найбільше – 93 у м. Маріуполі та його околицях);
 • 108 – у Харківській області (найбільше – 88 у м. Харкові та його околицях);
 • 80 – у Київській області (найбільше – 52 у Бучанському районі);
 • 59 – у Луганській області (найбільше – 54 у Сєвєродонецькому районі);
 • 38 – у Чернігівській області (найбільше – 29 у м. Чернігові та його околицях);
 • 28 – у Сумській області (найбільше – 18 в Охтирському районі);
 • 18 – у Запорізькій області (найбільше – 10 у Пологівському районі);
 • 10 – у Миколаївській області;
 • 6 – у Житомирській області;
 • 6 – у Херсонській області;
 • 5 – у Києві;
 • 5 – у Дніпропетровській області;
 • 4 – в Одеській області;
 • 2 – у Вінницькій області;
 • 1 – у Львівській області.

 

Допомогти у зборі інформації можна так:

 • надіслати інформацію про пошкоджені або зруйновані об’єкти культурної спадщини, яких ще немає у базі МКІП, у ваших регіонах та громадах за посиланням.
 • надіслати уточнення або додаткові фото- та відеоматеріали до об’єктів, котрі вже є в базі, можна на адресу saveheritage.mkip@gmail.com.

 

Нагадаємо, за даними УІК, 56 українських бібліотек пошкоджені чи зруйновані внаслідок російсько-української війни. З 12 серпня кількість епізодів зросла на 35 злочинів проти культури.

 

Чільне фото: photo-lviv.in.ua

Оригінал статті на Suspilne: Росія вчинила вже 500 воєнних злочинів проти культурної спадщини України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха

У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.

Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають

Його шаленство!!! Знижка!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію: 

Його шаленство

– Скасуй своє весілля. Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв’яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається

Українські письменники-воїни долучаться до BookForum 2022 у Львові

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф боронять Україну, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає Ук

Привітики :)

Всім привіт! 

Я зовсім новенька авторка і рада доєднатися до чудового ком’юніті авторів! Довго хвилювалася, думала над тим, чи варто публікувати щось своє, проте все ж таки наважилася, тому запрошую всіх до свого

Повернення)

Всім привіт) Мабуть, ні для кого не секрет, що зараз складно видобути трішки часу та на будь-що. От і я не виняток та як завжди, зникаю з платформи на кілька місяців. Збиралася повернутися у листопаді з величеньким романом,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"