Росія вчинила вже 500 воєнних злочинів проти культурної спадщини України

Росія вчинила вже 500 воєнних злочинів проти культурної спадщини України

В Україні задокументували 500 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України. 

«Станом на 3 вересня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 500 епізодів воєнних злочинів росіян проти української культурної спадщини. Ще десятки епізодів перебувають на перевірці», — повідомили у міністерстві.

 

У результаті обстрілів окупантів зазнали руйнування та пошкодження 142 об’єкти культурної спадщини: 23 пам’ятки національного значення, 112 пам’яток місцевого значення та 7 нововиявлених об’єктів культурної спадщини, а також 132 об’єкти цінної історичної забудови.

 

Крім того, через дії окупантів знищені або постраждали 377 художніх об’єктів і закладів культури. З них: 169 релігійних споруд, 75 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших художніх центрів, 52 меморіальні пам’ятки та витвори мистецтва, 45 бібліотек, 36 музеїв і заповідників.

 

Злочини зафіксували в 15 регіонах України:

 

 • 130 – у Донецькій області (найбільше – 93 у м. Маріуполі та його околицях);
 • 108 – у Харківській області (найбільше – 88 у м. Харкові та його околицях);
 • 80 – у Київській області (найбільше – 52 у Бучанському районі);
 • 59 – у Луганській області (найбільше – 54 у Сєвєродонецькому районі);
 • 38 – у Чернігівській області (найбільше – 29 у м. Чернігові та його околицях);
 • 28 – у Сумській області (найбільше – 18 в Охтирському районі);
 • 18 – у Запорізькій області (найбільше – 10 у Пологівському районі);
 • 10 – у Миколаївській області;
 • 6 – у Житомирській області;
 • 6 – у Херсонській області;
 • 5 – у Києві;
 • 5 – у Дніпропетровській області;
 • 4 – в Одеській області;
 • 2 – у Вінницькій області;
 • 1 – у Львівській області.

 

Допомогти у зборі інформації можна так:

 • надіслати інформацію про пошкоджені або зруйновані об’єкти культурної спадщини, яких ще немає у базі МКІП, у ваших регіонах та громадах за посиланням.
 • надіслати уточнення або додаткові фото- та відеоматеріали до об’єктів, котрі вже є в базі, можна на адресу saveheritage.mkip@gmail.com.

 

Нагадаємо, за даними УІК, 56 українських бібліотек пошкоджені чи зруйновані внаслідок російсько-української війни. З 12 серпня кількість епізодів зросла на 35 злочинів проти культури.

 

Чільне фото: photo-lviv.in.ua

Оригінал статті на Suspilne: Росія вчинила вже 500 воєнних злочинів проти культурної спадщини України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

Рік історичного кіно стартував у Закарпатському краєзнавчому музеї 27 січня. Розпочали із перегляду стрічки «Крути 1918», режисера Олексія Шапарєва, розповіла виконувачка обов’язків директора Закарпатсь

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив найкращі мальописи

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив лавреатів своїх офіційних нагород. Про це повідомляється на сайті події.

Приз Fauve d’Or за найкращий альбом отримав швейцарський авт

Netflix випустив серіал, знятий за романами Джонатана Страуда

На Netflix вийшов серіал Lockwood & Co, знятий за мотивами пригодницьких романів британського письменника Джонатана Страуда.
 
У стрічці йдеться про світ, охоплений привидами. Найкращою

Війна за деколонізацію культури. Тарас Лютий

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

МОН закликають повернути історію України до обов’язкових предметів НМТ

Міністерство освіти і науки України закликали повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту (НМТ). З такою ініціативою виступила коа

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"