Росіяни викрали з музеїв Херсонщини 15 тисяч картин і унітази
Російські війська вивезли з музеїв Херсонської області близько 15 тисяч експонатів.
Джерело. Про це заявили у Центрі національного спротиву, створеного Силами спеціальних операцій України.
Деталі. Зазначається, що до тимчасово окупованого Сімферополя прибули чотири вантажівки з награбованим майном.
Зокрема, за даними підпілля, росіяни вивезли майно з Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка. Музей також має філію у Новій Каховці.
Серед колекцій на фонду музею – іконопис XVII – початку XX століття, українське мистецтво II половини XIX – початку XX століття. Також роботи сучасних митців.
Загалом із фонду музею, а також інших культурних установ Херсонщини, вивезено майже 15 тисяч експонатів.
Та не лише культурні цінності були вивезені окупантами, зазначають у Центрі. Росіяни, вже за традицією, викрали сантехніку, зокрема й унітази, та побутову техніку.
Бекграунд. Також повідомлялося, що росіяни підірвали міст на Каховській ГЕС під час відступу, також було пошкоджено кілька мостів через Дніпро.
mind.ua
Оригінал статті на НСПУ: Росіяни викрали з музеїв Херсонщини 15 тисяч картин і унітази
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.