Російські окупанти перейменували бібліотеки у Маріуполі на честь Пушкіна й Чехова

Російські окупанти в тимчасово захопленому Маріуполі знищили 4 бібліотеки, а також перейменували 3 книгозбірні. Про це у своєму телеграм-каналі повідомила Маріупольська міська рада.
Кількість знищених книжок з міських бібліотек становить 180 тисяч.
«Бібліотечний фонд Маріуполя до повномасштабного вторгнення налічував 360 тисяч книжок. За попередньою інформацією, 50% видань згоріли під час обстрілів, або були ліквідовані як “екстремістські”», — зазначають у Маріупольській міській раді.
Чотири будівлі бібліотек зруйновані або мають критичні ушкодження – ім. Лесі Українки, Купріна, Короленка та Гоголя. У вцілілі бібліотеки загарбники завозять літературу з території рф, а самі книгозбірні перейменовують. Серед окупантами перейменованих бібліотек:
- бібліотека Івана Франка — Алєксандра Пушкіна;
- бібліотека Олеся Гончара — Антона Чехова;
- бібліотека Михайла Грушевського — Ніколая Карамзіна.
Нині повністю знищена окупантами бібліотека імені Короленка працює в евакуації в Дніпрі. Директорка бібліотеки Вікторія Лісогор працює над створенням нових фондів — їй вдалося зібрати 2300 найменувань книжок.
За останніми даними Мінкультури, росія знищила 610 українських бібліотек. Згідно з даними ЮНЕСКО, росія пошкодила 12 українських бібліотек.
Чільне фото з архіву Вікторії Лісогор
Оригінал статті на Suspilne: Російські окупанти перейменували бібліотеки у Маріуполі на честь Пушкіна й Чехова
Блог
Наталя Талалай. Мій ПамукЗа даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —
Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадженняШевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П
Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені
Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
Основна мета програми — перевірити, чи відп
25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.