Російські окупанти перейменували бібліотеки у Маріуполі на честь Пушкіна й Чехова

Російські окупанти перейменували бібліотеки у Маріуполі на честь Пушкіна й Чехова

Російські окупанти в тимчасово захопленому Маріуполі знищили 4 бібліотеки, а також перейменували 3 книгозбірні. Про це у своєму телеграм-каналі повідомила Маріупольська міська рада.

Кількість знищених книжок з міських бібліотек становить 180 тисяч.

 

«Бібліотечний фонд Маріуполя до повномасштабного вторгнення налічував 360 тисяч книжок. За попередньою інформацією, 50% видань згоріли під час обстрілів, або були ліквідовані як “екстремістські”», — зазначають у Маріупольській міській раді.

 

Чотири будівлі бібліотек зруйновані або мають критичні ушкодження – ім. Лесі Українки, Купріна, Короленка та Гоголя. У вцілілі бібліотеки загарбники завозять літературу з території рф, а самі книгозбірні перейменовують. Серед  окупантами перейменованих бібліотек:

 

  • бібліотека Івана Франка — Алєксандра Пушкіна;
  • бібліотека Олеся Гончара — Антона Чехова;
  •  бібліотека Михайла Грушевського —  Ніколая Карамзіна.

 

Нині повністю знищена окупантами бібліотека імені Короленка працює в евакуації в Дніпрі. Директорка бібліотеки Вікторія Лісогор  працює над створенням нових фондів — їй вдалося зібрати 2300 найменувань книжок.

 

За останніми даними Мінкультури, росія знищила 610 українських бібліотек. Згідно з даними ЮНЕСКО, росія пошкодила 12 українських бібліотек.

 

Чільне фото з архіву Вікторії Лісогор

Оригінал статті на Suspilne: Російські окупанти перейменували бібліотеки у Маріуполі на честь Пушкіна й Чехова

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"