Російські виробники паперу змушені шукати альтернативних постачальників через санкції

Російські виробники паперу змушені шукати альтернативних постачальників через санкції

Російська паперова промисловість шукає альтернативні шляхи виготовлення паперу через нестачу імпортних хімікатів. Про це повідомляють російські ЗМІ.

 «Архангельський целюлозно-паперовий комбінат» (АЦБК), що входить до австрійського холдингу Pulp Mill Holding, зіштовхнувся з нестачею імпортних хімікатів і готується налагодити власний випуск реагенту, що їх заміщає. У пресслужбі комбінату зазначили, що для збереження обсягів виробництва компанія змінює лінійку продукції та веде перемовини з постачальниками сировини з Китаю, Туреччини, країн Південно-Східної Азії та Індії.

 

 «АЦБК» розробив альтернативну схему приготування двоокису хлору, що дозволяє виключити із технології сірчистий ангідрид. У компанії стверджують, що схема пройшла випробування у Північному (Арктичному) федеральному університеті. 

 

Наразі компанія розпочала реалізацію невибіленої листяної та хвойної целюлози, а також невибіленого паперу односторонньої гладкості всієї лінійки щільності. «Це дасть можливість розширити портфель замовлень, тим самим збільшивши стійкість компанії в умовах санкцій», — пояснили в АЦБК.

 

«Переорієнтування щодо постачання буде зроблене у бік країн АТР, Африки, СНД, деяких лояльних європейських держав», — зазначив аналітик «Алор Брокер» Олексій Антонов.

 

Як повідомлялося, російський книжковий союз надіслав до міністерства цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій РФ прохання скасувати митні збори для ввезення паперу та поліграфії.

 

Нагадаємо, у 2021 році Кабінет Міністрів України доповнив перелік російських товарів, заборонених до ввезення в Україну, такими позиціями: некрейдовані картон та папір, крафт-папір і крафт-картон, туалетний папір.

 

Джерело: Коммерсантъ

Оригінал статті на Suspilne: Російські виробники паперу змушені шукати альтернативних постачальників через санкції

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"