Російський ракетний обстріл пошкодив 3 одеські музеї, серед них — літмузей

Російський ракетний обстріл пошкодив 3 одеські музеї, серед них — літмузей

Унаслідок нічної російської ракетної атаки 20 липня в Одесі постраждав Одеський літературний музей. Про це повідомили на його фейсбук-сторінці.

Вибуховою хвилею пошкодило більшість вікон, постраждали інтер’єри музею, впала стеля у двох залах, заподіяна шкоду експонатам.

 

Постраждалих серед персоналу немає, музей негайно розпочав усунення пошкоджень.

 

Окрім літмузею, постраждали й Одеський археологічний музей та Музей західного та східного мистецтва.

 

В археологічному музеєві руйнувань зазнали вікна та двері, також повністю знищено будівлю Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, котрий розміщувався у пам‘ятці архітектури місцевого значення, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

 

«Сьогодні вночі окупанти знову атакували Одесу та Миколаїв. В результаті — в Одесі пошкоджені будівлі низки музеїв та повністю знищено щонайменше одну пам‘ятку в Миколаєві», — написав міністр.

 

Ткаченко наголосив, шо унаслідок російських обстрілів страждає історичний центр Одеси — об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, тож Мінкультури готує лист до організації  з описом пошкоджень.

 

Нагадаємо, через підрив збройними силами росії Каховської ГЕС у зоні затоплення опинився музей-садиба українського письменника Остапа Вишні на Херсонщині.

 

 

Світлини: Одеський літературний музей/Facebook

Оригінал статті на Suspilne: Російський ракетний обстріл пошкодив 3 одеські музеї, серед них — літмузей

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"