Російський письменник попередив про загрозу появи «нового Путіна»

Російський письменник попередив про загрозу появи «нового Путіна»

Російський письменник, який жив в еміграції в Швейцарії, вважає, що після закінчення епохи путлерівського режиму, росіяни найімовірніше оберуть нову «тверду руку», тобто нового диктатора.

Про це Михайло Шишкін, єдиний отримувач російської Букерівської премії, Національного бестселера і Великої книги, розповів виданню «The Guardian».

«Рано чи пізно брудне, безглузде життя диктатора закінчиться, але культура завжди триває і продовжиться після Путіна. Література не має бути про Путіна. Література не повинна пояснювати війну. Війну неможливо пояснити», — вважає письменник.

За його словами, після Путіна Російська Федерація зникне з карти як країна. Процес розпаду імперії триватиме, а за незалежністю Чечні буде незалежність інших народів і регіонів.

«У результаті буде боротьба за владу. Населення не захоче жити в хаосі, і попит на тверду руку знову зросте. Навіть на найвільніших виборах – якщо такі будуть – до влади може прийти новий диктатор. І Захід його підтримає, бо він обіцяє контролювати червону кнопку. А хто знає? Одного дня це може повторитися», — застерігає Шишкін.

Ліза Бровко

apostrophe.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Російський письменник попередив про загрозу появи «нового Путіна»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"