Російський альманах украв вірші Ії Ківи, назвавши її жителькою «Росії і регіонів»

Російський альманах украв вірші Ії Ківи, назвавши її жителькою «Росії і регіонів»

Російський провладний альманах «Русскоязичная Всєлєнная» («Російськомовний Всесвіт»), що діє на території Естонії, незаконно опублікував вірші української поетки Ії Ківи у розділі «Росія і регіони». Про це поетка повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Ківи, альманах «Русскоязичная Всєлєнная» — відверто пропагандистська історія, чию мету поетці складно уявити до кінця.

 

Альманах визнає тимчасово окуповані Крим та Донецьк частиною російської федерації, суб’єктність ОРДЛО,  вживає терміни «Прибалтика» замість балтійських країн, «Белоруссия» замість «Беларусь» тощо.

 

 

«Я не живу і ніколи не жила на території Російської Федерації, тим більше її “регіонів”, хай би що це означало, не навчалася в Росії і не маю там родичів, з якими б підтримувала спілкування», — наголошує Ія Ківа.

 

Про крадіжку текстів її повідомила російськомовна авторка з Естонії. «Вона в курсі, що ні з хорошими, ні з поганими рускіми я нічого після 24 лютого не роблю і не збираюся. Але вона зреагувала на те, що в цьому онлайн-виданні Крим і Донецьк — “регіони Росії», — розповіла поетка для Читомо.

 

Наразі Ія Ківа планує подати позов на альманах за порушення авторського права.

 

 

«Я не знаю, чи вистачить у мене ресурсу на все це і чи підтримують інші українські автори цю ідею, бо колективні позови працюють краще, але точно проконсультуюся з українськими й естонськими правниками та правозахисниками, щоб зважити доцільність і якою може бути ціна позову, шкода, час і ресурси, які доведеться витрати. Бо цей альманах відверто пропагандистський, і його головний редактор Алєксєй Рацєвіч — громадянин Естонії, хотілося б якось звернути увагу естонської влади на це», — зазначає Ківа.

 

Про крадіжку своїх текстів також заявили українські літератори Павло Гольдін та Еліна Свенцицька.

(Я ще один автор, у якого якось забули спитати згоди на публікацію! моє рідне місто Донецьк – регіон України. Вимагаю негайно видалити мої твори з цього видання. @ВСІ як щодо клас-єкшен? нас, бачу, багато!)

 

Окрім того, в альманасі без відома авторів використали й твори числених російських і білоруських поетів.

 

Звернутися до авторів альманаху можна на електронну пошту russianalbion@narod.ru.

 

Як повідомлялося, на тимчасово окупованих територіях масово викрадали й викрадають бренди місцевих газет: подібні випадки зафіксовані в Маріуполі, Мелітополі, Херсоні, на Донеччині та Херсонщині.

 

 

Чільний колаж: Українська правда

Оригінал статті на Suspilne: Російський альманах украв вірші Ії Ківи, назвавши її жителькою «Росії і регіонів»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства України

Бажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н

Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…

Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.

Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко

У росії штрафуватимуть за мапи без Криму

Держдума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
 
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк

Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
 
За його словами, внаслідок бомбардуванн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"