Російський альманах украв вірші Ії Ківи, назвавши її жителькою «Росії і регіонів»

Російський альманах украв вірші Ії Ківи, назвавши її жителькою «Росії і регіонів»

Російський провладний альманах «Русскоязичная Всєлєнная» («Російськомовний Всесвіт»), що діє на території Естонії, незаконно опублікував вірші української поетки Ії Ківи у розділі «Росія і регіони». Про це поетка повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Ківи, альманах «Русскоязичная Всєлєнная» — відверто пропагандистська історія, чию мету поетці складно уявити до кінця.

 

Альманах визнає тимчасово окуповані Крим та Донецьк частиною російської федерації, суб’єктність ОРДЛО,  вживає терміни «Прибалтика» замість балтійських країн, «Белоруссия» замість «Беларусь» тощо.

 

 

«Я не живу і ніколи не жила на території Російської Федерації, тим більше її “регіонів”, хай би що це означало, не навчалася в Росії і не маю там родичів, з якими б підтримувала спілкування», — наголошує Ія Ківа.

 

Про крадіжку текстів її повідомила російськомовна авторка з Естонії. «Вона в курсі, що ні з хорошими, ні з поганими рускіми я нічого після 24 лютого не роблю і не збираюся. Але вона зреагувала на те, що в цьому онлайн-виданні Крим і Донецьк — “регіони Росії», — розповіла поетка для Читомо.

 

Наразі Ія Ківа планує подати позов на альманах за порушення авторського права.

 

 

«Я не знаю, чи вистачить у мене ресурсу на все це і чи підтримують інші українські автори цю ідею, бо колективні позови працюють краще, але точно проконсультуюся з українськими й естонськими правниками та правозахисниками, щоб зважити доцільність і якою може бути ціна позову, шкода, час і ресурси, які доведеться витрати. Бо цей альманах відверто пропагандистський, і його головний редактор Алєксєй Рацєвіч — громадянин Естонії, хотілося б якось звернути увагу естонської влади на це», — зазначає Ківа.

 

Про крадіжку своїх текстів також заявили українські літератори Павло Гольдін та Еліна Свенцицька.

(Я ще один автор, у якого якось забули спитати згоди на публікацію! моє рідне місто Донецьк – регіон України. Вимагаю негайно видалити мої твори з цього видання. @ВСІ як щодо клас-єкшен? нас, бачу, багато!)

 

Окрім того, в альманасі без відома авторів використали й твори числених російських і білоруських поетів.

 

Звернутися до авторів альманаху можна на електронну пошту russianalbion@narod.ru.

 

Як повідомлялося, на тимчасово окупованих територіях масово викрадали й викрадають бренди місцевих газет: подібні випадки зафіксовані в Маріуполі, Мелітополі, Херсоні, на Донеччині та Херсонщині.

 

 

Чільний колаж: Українська правда

Оригінал статті на Suspilne: Російський альманах украв вірші Ії Ківи, назвавши її жителькою «Росії і регіонів»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"