Російська мова домінує в оголошеннях про працевлаштування

Російська мова домінує в оголошеннях про працевлаштування

Російська мова домінує в оголошеннях про працевлаштування на найпопулярніших вебсайтах для пошуку роботи. Про це йдеться у звіті уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя щодо дотримання мовного закону. 

В офісі омбудсмена перевірили такі вебсайти, як: 

 

  • Work.ua: 53 – російською; 41 – українською; 6 – англійською;
  • Rabota.ua: 61 – російською; 35 – українською; 4 – англійською;
  • Grc.ua: 59 – російською; 34 – українською; 7 – англійською.

 

На всіх трьох українськомовних версіях сайтів більшість оголошень, які бралися за вибірку, подані російською мовою без дублювання державною. 

 

Загалом з них найбільше оголошень російською мовою у Києві (112), Харкові (19), Одесі (11), Миколаєві (8). 

 

У деяких оголошеннях роботодавці встановлювали вимоги до володіння мовами, але здебільшого це стосувалося англійської. Так, зі 100 оголошень цю вимогу висунули у 25 вакансіях на сайті grc.ua, 13 на сайті rabota.ua та 12 на work.ua. 

 

Детальну статистику за містами можна поглянути у звіті за посиланням. 

 

Також зустрічаються оголошення з вимогою одночасного володіння українською та російською мовами. Вимоги щодо володіння лише російською мовою є у 2 оголошеннях на сайті grc.ua. Також у поодиноких випадках наявні вимоги щодо володіння іншими мовами (польська, іспанська, італійська, арабська, хінді).

 

Оголошення з вимогою володіння російською мовою найбільш популярні на вакансії менеджера з продажу, чи охоронника. В одному з таких оголошень роботодавець вказав, що потрібно спілкуватися з клієнтами російською мовою. 

 

У звіті зазначається, що досліджування здійснювали за оголошеннями по усій Україні, а для вибірки використали 100 останніх оголошень на кожному із зазначених сайтів.

 

Крім того, зазначається, що у 2021 році на адресу уповноваженого надійшло 10 звернень громадян стосовно порушення їх прав у сфері трудових відносин. 

 

«Незначна кількість звернень, що надійшла у попередньому році, може бути пов’язана з небажанням громадян провокувати конфліктні ситуації з працедавцем, що можуть призвести до створення з боку останнього некомфортних умов праці, небажаних змін в оцінці результатів роботи підлеглого, системі заохочень та преміювання», йдеться у звіті. 

 

Нагадаємо, що відповідно до законодавства України ніхто не може бути примушений використовувати під час перебування на роботі та виконання обов’язків за трудовим договором іншу мову, ніж державна. Винятками є обслуговування споживачів та інших клієнтів, які є іноземцями чи особами без громадянства. 

 

Також наявність оголошень про роботу лише іншою мовою, ніж державна, є порушенням Закону і проявом непрямої дискримінації громадян, які володіють або послуговуються виключно українською мовою. 

 

Як відомо, у 2021 році українці 1902 рази поскаржилися на порушення права на обслуговування, отримання інформації про послуги та товари державною мовою.

 

Крім того, 2021 року в Україні порушили закон про функціонування української мови як державної в одній книгарні в Дніпрі та трьох в Одесі. 

Оригінал статті на Suspilne: Російська мова домінує в оголошеннях про працевлаштування

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"