Російська мова домінує в оголошеннях про працевлаштування

Російська мова домінує в оголошеннях про працевлаштування

Російська мова домінує в оголошеннях про працевлаштування на найпопулярніших вебсайтах для пошуку роботи. Про це йдеться у звіті уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя щодо дотримання мовного закону. 

В офісі омбудсмена перевірили такі вебсайти, як: 

 

  • Work.ua: 53 – російською; 41 – українською; 6 – англійською;
  • Rabota.ua: 61 – російською; 35 – українською; 4 – англійською;
  • Grc.ua: 59 – російською; 34 – українською; 7 – англійською.

 

На всіх трьох українськомовних версіях сайтів більшість оголошень, які бралися за вибірку, подані російською мовою без дублювання державною. 

 

Загалом з них найбільше оголошень російською мовою у Києві (112), Харкові (19), Одесі (11), Миколаєві (8). 

 

У деяких оголошеннях роботодавці встановлювали вимоги до володіння мовами, але здебільшого це стосувалося англійської. Так, зі 100 оголошень цю вимогу висунули у 25 вакансіях на сайті grc.ua, 13 на сайті rabota.ua та 12 на work.ua. 

 

Детальну статистику за містами можна поглянути у звіті за посиланням. 

 

Також зустрічаються оголошення з вимогою одночасного володіння українською та російською мовами. Вимоги щодо володіння лише російською мовою є у 2 оголошеннях на сайті grc.ua. Також у поодиноких випадках наявні вимоги щодо володіння іншими мовами (польська, іспанська, італійська, арабська, хінді).

 

Оголошення з вимогою володіння російською мовою найбільш популярні на вакансії менеджера з продажу, чи охоронника. В одному з таких оголошень роботодавець вказав, що потрібно спілкуватися з клієнтами російською мовою. 

 

У звіті зазначається, що досліджування здійснювали за оголошеннями по усій Україні, а для вибірки використали 100 останніх оголошень на кожному із зазначених сайтів.

 

Крім того, зазначається, що у 2021 році на адресу уповноваженого надійшло 10 звернень громадян стосовно порушення їх прав у сфері трудових відносин. 

 

«Незначна кількість звернень, що надійшла у попередньому році, може бути пов’язана з небажанням громадян провокувати конфліктні ситуації з працедавцем, що можуть призвести до створення з боку останнього некомфортних умов праці, небажаних змін в оцінці результатів роботи підлеглого, системі заохочень та преміювання», йдеться у звіті. 

 

Нагадаємо, що відповідно до законодавства України ніхто не може бути примушений використовувати під час перебування на роботі та виконання обов’язків за трудовим договором іншу мову, ніж державна. Винятками є обслуговування споживачів та інших клієнтів, які є іноземцями чи особами без громадянства. 

 

Також наявність оголошень про роботу лише іншою мовою, ніж державна, є порушенням Закону і проявом непрямої дискримінації громадян, які володіють або послуговуються виключно українською мовою. 

 

Як відомо, у 2021 році українці 1902 рази поскаржилися на порушення права на обслуговування, отримання інформації про послуги та товари державною мовою.

 

Крім того, 2021 року в Україні порушили закон про функціонування української мови як державної в одній книгарні в Дніпрі та трьох в Одесі. 

Оригінал статті на Suspilne: Російська мова домінує в оголошеннях про працевлаштування

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війну

Письменниця, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк уклала список письменників та перекладачів, які загинули або померли через війну росії проти

У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії Щерби

Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби

НАДРУКОВАНЕ ЧИСЛО 11 (355, листопад 2023) «УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ГАЗЕТИ»

Мотто номера: «ГАРАНТІЯ МИРУ: ЗАКОПАТИ СОКИРУ ВІЙНИ РАЗОМ З ВОРОГОМ» (Станіслав Єжи ЛЄЦ)З матеріалами газети можна ознайомитися на сайті litgazeta.com.uaПередплатіть «Українську літературну газету» на 2

У Києві презентували інформаційний курс «ГУЛАГ. Історія боротьби»

У столиці презентували інформаційний курс «ГУЛАГ. Історія боротьби», в рамках якого показали короткометражний документальний фільм про історії ув’язнених людей, які попри все не припиняли боротьбу та пі

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"