Російська влада забороняє ув’язненій нею журнілістці Ірині Данилович пити ліки

Російська влада забороняє ув’язненій нею журнілістці Ірині Данилович пити ліки

Ув’язнену росією кримську громадянську журналістку Ірину Данилович позбавили можливості приймати необхідні ліки, без яких вона зазнає сильних нападів головного та вушного болю. Про це кореспонденту проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії повідомив її батько Броніслав Данилович.

Наразі Ірина Данилович перебуває у колонії після вироку російського окупаційного міського суду Феодосії,

 

Як відомо Брониславу Даниловичу, у колонії на роздачу ліків відвели 1,5 години двічі на тиждень. Упродовж цього часу ліки встигають отримати лише 20-30 людей із черги в кількасот ув’язнених.

 

«За можливість бути у прохідній частині черги та отримати ліки серед хворих періодично відбуваються бійки. Ірина в цьому не бере участі й вже кілька місяців позбавлена доступу до медикаментів, які їй виписали лікарі, які ми регулярно відправляємо в посилках. Це просто садизм якийсь», – заявив Данилович.

 

Він повідомляє, що у колонії немає гарячої води й тисяча в’язнів не можуть нормально помитися. Крім того, недостатнє очищення посуду спричиняє виникнення кишкових захворювань, а доступу до медичної допомоги ув’язнені не мають.

 

Як відомо, Ірина Данилович зникла 29 квітня 2022 року в тимчасово окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому.

 

Данілович інкримінували «незаконне виготовлення, транспортування чи зберігання вибухових речовин» (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу рф).

 

«Влада» тимчасово окупованого Криму почала переслідувати Данилович у розпал пандемії Covid через її журналістські репортажі для проєкту «Кримська медицина без обкладинки» про проблеми кримської системи охорони здоров’я, які вона публікувала на загальнодоступній сторінці у Facebook. Зокрема у грудні 2021-го в телеграм-каналі «Лис і ворона» з’явилася серія дискредитаційних публікацій, де Данілович таврували як «іноземну агентку». Також журналістка співпрацювала з медійними й правозахисними ініціативами «InЖир-медіа», «Кримський процес» та іншими.

 

Як повідомлялося, українські правозахисники та іноземні журналісти вимагали терміново звільнити викрадену журналістку.

 

Нагадаємо, раніше Данилович побив конвой фсб. До неї також застосовували тортури. Опісля окупаційний міський суд Феодосії засудив Данилович до семи років позбавлення волі.

 

 

Чільне фото: телеграм-канал омбудсмана Дмитра Лубінця

Оригінал статті на Suspilne: Російська влада забороняє ув’язненій нею журнілістці Ірині Данилович пити ліки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

З роси і води!

Творче об`єднання гумористів і сатириків Київської організації Національної спілки письменників України, всі колеги по творчості, а також сила-силенна читачів вітають свого літературного побратима та улю

В Україні зʼявилось нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на літературі Балкан

В Україні зʼявилося нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на перекладах балканської літератури. Про це Читомо повідомила його співзасновниця, видавчиня та перекладачка Ірина

Мальопис «Коротка історія довгої війни» вийде у Франції

Мальопис «Коротка історія довгої війни» художниці та культурологині Маріам Найем та ілюстраторів Юлії Вус та Івана Кипібіди вийде французькою мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінц

Керівницю проєкту “Фільтр” від Мінкульту відзначили у Міжнародній асоціації грамотності

Голова національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко потрапила до списку «30 до 30» від Міжнародної асоціації грамотн

Оксфордський словник визначив дитяче слово року-2024

«Дитячим словом» 2024 року за версією Оксфордського словника стало слово «доброта». Про це повідомляється на сайті Oxford University Press.
Дитяче слово року Оксфордський словник обрав

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"