Російська армія завдала руйнувань майже 700 книгозбірням України
Згідно з підрахунками Міністерства культури й інформаційної політики, у ході широкомасштабної російсько-української війни російська армія знищила або пошкодила 1938 українських об’єктів культурної інфраструктури.
«Міністерство культури та інформаційної політики України продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок повномасштабної російської агресії. Так, станом на 25 січня 2024 року збитків зазнали 1938 об’єктів культурної інфраструктури (в тому числі заклади культури, підпорядковані МКІП та іншим ЦОВВ) без урахування пам’яток культурної спадщини. З них 314 – знищені (16%)», — кажуть у міністерстві.
Загальні втрати закладів культури державної форми власності становлять 28 об’єктів (9%), комунальної форми власності — 1910 (6%).
У МКІП зауважили, що найбільших втрат і збитків зазнала культурна інфраструктура у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській та Києві, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях.
Найчисельнішою групою постраждалих об’єктів культурної інфраструктури є клуби (48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків).
Загалом постраждали:
- 929 клубних закладів;
- 689 бібліотек;
- 154 заклади мистецької освіти;
- 113 музеїв та галерей;
- 38 театрів, кінотеатрів та філармоній;
- 12 парків, зоопарків, заповідників:
- 3 цирки.
Через те, що майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей залишаються тимчасово захопленими росіянами, обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали під час бойових дій та захоплення, неможливий.
Нагадаємо, раніше росіяни знищили найбільшу бібліотеку Маріуполя.
Чільне зображення: колаж Читомо: Херсонська ОДА/Суспільне Херсон
Оригінал статті на Suspilne: Російська армія завдала руйнувань майже 700 книгозбірням України
Блог
У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліттяУ Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі
Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь
У столиці перейменують ще одну бібліотекуУ Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход
Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в
Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.