Російська армія завдала руйнувань майже 700 книгозбірням України

Російська армія завдала руйнувань майже 700 книгозбірням України

Згідно з підрахунками Міністерства культури й інформаційної політики, у ході широкомасштабної російсько-української війни російська армія знищила або пошкодила 1938 українських об’єктів культурної інфраструктури.

«Міністерство культури та інформаційної політики України продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок повномасштабної російської агресії. Так, станом на 25 січня 2024 року збитків зазнали 1938 об’єктів культурної інфраструктури (в тому числі заклади культури, підпорядковані МКІП та іншим ЦОВВ) без урахування пам’яток культурної спадщини. З них 314 – знищені (16%)», — кажуть у міністерстві.

 

Загальні втрати закладів культури державної форми власності становлять 28 об’єктів (9%), комунальної форми власності — 1910 (6%).

 

У МКІП зауважили, що найбільших втрат і збитків зазнала культурна інфраструктура у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській та Києві, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях.

 

Найчисельнішою групою постраждалих об’єктів культурної інфраструктури є клуби (48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків).

 

Загалом постраждали:

 

  • 929 клубних закладів;
  • 689 бібліотек;
  • 154 заклади мистецької освіти;
  • 113 музеїв та галерей;
  • 38 театрів, кінотеатрів та філармоній;
  • 12 парків, зоопарків, заповідників:
  • 3 цирки.

 

Через те, що майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей залишаються тимчасово захопленими росіянами, обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали під час бойових дій та захоплення, неможливий.

 

Нагадаємо, раніше росіяни знищили найбільшу бібліотеку Маріуполя.

 

Чільне зображення: колаж Читомо: Херсонська ОДА/Суспільне Херсон

Оригінал статті на Suspilne: Російська армія завдала руйнувань майже 700 книгозбірням України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Francopolis опублікував добірку віршів Миколи Істина

Французький літературний інтернет-журнал Francopolis (за 2-й квартал 2025 року), опублікував добірку віршів поета і воїна Миколи Істина в перекладі французькою із оригіналами творів на українській мові.

У журналі London Ukrainian Review опублікували вірші Дроня і Кривцова

Новий номер журналу London Ukrainian Review, що присвячений темі дитинства під час війни, містить вірші Артура Дроня та Максима Кривцова у перекладі англійською. Про це на своїй фейсбук

Пішла з життя перекладачка Ірина Маркова

Від хвороби померла перекладачка і співзасновниця видавництва «КоїМояКай» Ірина Маркова. Про це повідомила літературознавиця і радакторка Ніка Чулаєвська.
Серед перекладів Ірини Марково

Оголосили лавреаток премії Women’s Prize for Fiction

У Лондоні оголосили імена цьогорічних лавреаток Жіночої премії з художньої літератури та нонфікшн — однієї з ключових книжкових відзнак у Великій Британії. Про це повідомляє BBC.
У кате

У прокат вийде екранізація роману «Сірі бджоли» Андрія Куркова

Фільм «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва за однойменним романом Андрія Куркова вийде в український прокат 23 жовтня 2025 року. Про це повідомили у соцмережах кіностудії Film.ua.
Фільм розпов

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"