Розпочав діяльність українсько-польський Незалежний Медіа Форум

Розпочав діяльність українсько-польський Незалежний Медіа Форум

30 вересня 2022 року на з’їзді шанувальників (клубів) «Ґазети Польської» відомий український письменник і дипломат Юрій Щербак уперше оголосив про початок діяльності українсько-польського Незалежного Медіа Форуму (НМФ).

Як голова Ради НМФ Юрій Щербак проінформував присутніх з усієї Польщі делегатів з’їзду – прибічників однієї з найвпливовіших газет цієї країни – про те, що група відомих українських письменників та журналістів, які тимчасово перебувають у Польщі, створили амбітний проєкт – Незалежний Медіа Форум.

Мета Форуму, що заснував тримовний (українською, польською, англійською мовами) інтернет-портал www.uacenter.media – боротьба зі злочинною ідеологією рашизму-путінізму, інформування читачів в Україні, Польщі та країнах ЄС і НАТО про важливі події, які можуть вплинути на долю України і світу, підтримка і зміцнення української національної самосвідомості та гордості за свою країну, посилення дружніх українсько-польських зв’язків на основі кращого взаєморозуміння.

У багатолюдному зібранні та презентації взяли також участь члени Ради HМФ — письменник і дипломат Юрій Щербак, виконавчий директор Анатолій Сєриков, головний редактор порталу Тетяна Ярошовець, відомий польський публіцист і культуролог, організатор відновлення історичної пам’ятки України Срібних Воріт Софії Київської Ян Сталони-Добжанський, керівник секретаріату НМФ Валентин Кондратюк.  

Розпочав діяльність українсько-польський Незалежний Медіа Форум 1
Юрій Щербак, Томаш Сакєвич, Тетяна Ярошовець, Анатолій Сєриков на з’їзді шанувальників (клубів) «Ґазети Польської» 30 вересня 2022 року

Відкриваючи презентацію Незалежного Медіа Форуму Голова Ради НМФ Юрій Щербак підкреслив надзвичайну важливість функціонування мереж незалежної правдивої інформації у світі саме зараз, коли «Путін підписав укази про анексію Росією українських віковічних земель. Стоїмо за крок до Третьої світової ракетно-ядерної війни. Цей акт міжнародного бандитизму повинен бути засуджений світовим співтовариством, коаліцією демократичних країн. Акт анексії частини України нагадує мені іншу сумну подію – розподіл Польщі імперською Росією. Тому відповідальність інформаційних мереж полягає в тому, щоб доносити правду про наміри Росії, тримати агресора не тільки під прицілом, а в прямому сенсі за руку, і не дозволити йому натиснути червону кнопку…».

Голова Ради Форуму закликав до українсько-польського єднання, висловивши надію, що в майбутньому Польща й Україна створять могутній стратегічний тандем, оснащений ядерною зброєю. Цей прогноз Юрія Щербака викликав схвальну реакцію учасників з’їзду і тривалі оплески.

Розпочав діяльність українсько-польський Незалежний Медіа Форум 2
Тетяна Ярошовець та Анна Фотиґа на з’їзду шанувальників (клубів) «Ґазети Польської» 30 вересня 2022 року

Відомий український письменник і дипломат виступив також у рамках дискусійної панелі «Російський геноцид в Україні», в якій брали участь колишній міністр закордонних справ, депутат Європарламенту Анна Фотиґа та головний редактор медіахолдингу «Ґазети Польської», впливовий політичний діяч Польщі Томаш Сакєвич.

Для пана Сакєвіча це не перша зустріч з українськими колегами, ідею створення Незалежного Медіа Форуму він підтримав іще у травні, запросивши на особисту зустріч ініціаторів проєкту Аллу Малієнко й Анатолія Сєрикова. Про хід підготовки проєкту йшлося і на попередньому з’їзді шанувальників (клубів) «Ґазети Польської» цьогоріч улітку. Співпраця українських та польських журналістів триває. Постійну підтримку НМФ здійснює Асоціація журналістів Польщі (SDP) на чолі із Кшиштофом Сковронськи та Іолантою Гайдаш.

Інформаційна служба НСЖУ

Автор фото Валентин Кондратюк

Чільне фото: Зустріч у редакції «Ґазети Польської», справа наліво: Анатолій Сєриков, Валентин Кондратюк, Алла Малієнко, Томаш Сакєвич, Роман Гунда, Ян Сталони-Добжанський. Травень 2022 року

nsju.org

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Розпочав діяльність українсько-польський Незалежний Медіа Форум

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Українські журналісти збирають кошти на книгу про Голодомор

Редакторська група українського суспільно-історичного онлайнового ресурсу «Історична правда» оголосила про збір коштів для перекладу та видання книжки Александра ​​Вінербергера про Голо

Ткаченко: «Порушуємо питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за…

Україна порушує на міжнародному рівні питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за кордоном, та про запровадження санкцій проти російських культурних діячів.

Про це сказав міністр культ

Від книжок-картинок до казок про світло: найпомітніші дитліт листопада

Патріотичні книжки-картинки, які можна дарувати іноземцям, шалені пригоди й свіженький детектив для середнього шкільного віку — у нашому огляді книжкових новинок для дітей.
Киці-мандрів

Роман Асєєва про «Ізоляцію» видадуть у Польщі

Роман Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видали польською. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
Польське видання матиме назву «Сві

Євросоюз підтримає переклади художньої літератури українською мовою

Програма Європейського Союзу «Креативна Європа» оголошує грантовий конкурс «Поширення європейських художніх робіт 2023». Про це повідомило українське бюро організації на своїй офіційній

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"