Розпочався прийом заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн — 2023»

Розпочався прийом заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн — 2023»

Розпочався прийому заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн — 2023». Про це повідомили у соцмережах Мистецького Арсеналу.

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» започаткований «Мистецьким арсеналом» у співорганізації з Goethe-Institut в Україні під час Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у 2016 році. У 2023 році конкурс відбудеться увосьме.

 

Переможців оберуть у 5 категоріях:

 

  • текстова книга (книжки, в яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
  • візуальна книга (видання, в яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, мальописи тощо);
  • дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі мальописи);
  • утилітарна книга (книжка переважно прикладного характеру, нон-фікшн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга, спеціалізована періодика тощо);
  • експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, мальописи тощо).

 

Переможців визначає журі. Книжки, що подаються на конкурс повинні бути створені українськими дизайнерами/ілюстраторами/ митцями або на замовлення українського видавництва. Не будуть розглядатися видання з придбаним ліцензійним контентом. До участі у конкурсі можуть бути подані до 5 книжок одного видавництва.

 

 

Склад журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн — 2023»:

  • Творча майстерня Аґрафка (Романа Романишин, Андрій Лесів);
  • Саша Биченко, Студія Kultura;
  • Надя Кельм, візуалізаторка даних;
  • Гліб Капоріков, Projector;
  • Анна Іваненко, Студія Сері/граф;
  • Флоріан Ламм, Lamm & Kirch (Німеччина);
  • Пшемек Дембовський, Видавництво Karakter (Польща).

 

Серед поданих на конкурс книжок обирається короткий список фіналістів (15 книжок по 3 книжки у кожній з категорій), з якого журі обирає переможців у кожній категорії (5 переможців). Серед переможців у 5 категоріях обирається головний переможець – Гран-Прі конкурсу.

 

«Українські культурні діячі та діячки, так само, як і українські дизайнери, дизайнерки книг, видавництва, типографії протягом останніх 20 місяців продемонстрували неймовірну стійкість. Ми пишаємося і раді підтримати конкурс «Найкращий книжковий дизайн», навіть за умов війни. Це дозволяє українському книжковому дизайну бути представленим серед найкрасивіших книг світу у цей важкий час», — розповів Фабіан Мюльталер, Директор Goethe-Institut в Україні.

 

«Конкурс найкращого книжкового дизайну від початку був задуманий не лише як національна відзнака, а і як інструмент для творчого пошуку, і, що важливо – промоції для українських видавців та дизайнерів, закріплення явища українського мистецтва книги у міжнародному фаховому та бібліофільському середовищі. Цей конкурс має довше життя, аніж разова трендсеттерська подія, та може надати можливості професійного розвитку, якими ми закликаємо скористатися», — зазначила Ольга Жук, Заступниця генеральної директорки Мистецького арсеналу.

 

Подати заявку можна за посиланням. Дедлайн подання — 21 листопада. До участі в конкурсі приймаються книжки, які були видані у період з січня по листопад 2023 року включно і не були заявлені до конкурсу раніше. Детальніша інформація тут.

 

Результати восьмого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» оголосять на початку грудня 2023 року на сайті та у соціальних мережах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Фіналісти та переможці конкурсу представлять український книжковий дизайн у міжнародному змаганні, яке організовує німецький Фонд Buchkunst; також книжки-переможці експонуються на міжнародних книжкових ярмарках у Ляйпцигу і Франкфурті. А автора найбільшого внеску в оформлення книжки-гран-призера запросять у професійну подорож до Німеччини у 2024 році.

 

Як повідомлялося, «Найкращий книжковий дизайн−2022» оголосив переможців.

 

 

Зображення: Мистецький Арсенал

Оригінал статті на Suspilne: Розпочався прийом заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн — 2023»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"