Розмір Шевченківської премії зріс до 240 тисяч гривень

У 2021 році розмір Шевченківської премії становить 240 тисяч гривень. Про це йдеться в указі «Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка», який підписав президент України.
У 2020-му і 2019-му роках розмір премії становив 200 тисяч гривень. Відтак, цього року він зріс на 40 тисяч гривень, досягнувши рівня 2018 і 2017 років. У 2016 році призова сума Шевченківської премії становила 192 тисячі гривень.
Як зазначено у пункті 1.3 Порядку представлення творів на здобуття премії, присудження Національної премії провадиться Указом Президента України на підставі рішення Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Розмір Національної премії визначається кожного року Президентом України.
Нагадаємо, що лавреатів цьогорічної премії оголосили у березні цього року. У номінації «Література» перемогу здобула Оксана Луцишина з романом «Іван і Феба» (Видавництво Старого Лева), а у номінації «Публіцистика, журналістика» переміг Станіслав Асєєв з книжкою есеїв «В ізоляції» (видавництво «Люта справа»). Вручення премії відбулось 20 травня – у день шістдесятої річниці її заснування.
Минулого року у номінації «Література» переможцями стали: Маріанна Кіяновська з книгою поезій «Бабин Яр. Голосами» і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв «Так, але…».
Раніше повідомлялося, що Шевченківський комітет очолив головний редактор телебачення Суспільного мовника Юрій Макаров, також оновився склад комітету.
Оригінал статті на Suspilne: Розмір Шевченківської премії зріс до 240 тисяч гривень
Блог
В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега ВергелісаКультурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.
Про ц
Оцифрували творчий архів Василя Стуса26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д
Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст
У селах України працює лише дві книгарні – УІКПереважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом
Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.
Коментарі
Преміальний фонд не змінився. Зменшилася кількість премій на одну.