Розмір Шевченківської премії зріс до 240 тисяч гривень

Розмір Шевченківської премії зріс до 240 тисяч гривень

У 2021 році розмір Шевченківської премії становить 240 тисяч гривень. Про це йдеться в указі «Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка», який підписав президент України.

У 2020-му і 2019-му роках розмір премії становив 200 тисяч гривень. Відтак, цього року він зріс на 40 тисяч гривень,  досягнувши рівня 2018 і 2017 років. У 2016 році призова сума Шевченківської премії становила 192 тисячі гривень.

 

Як зазначено у пункті 1.3 Порядку представлення творів на здобуття премії, присудження Національної премії провадиться Указом Президента України на підставі рішення Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Розмір Національної премії визначається кожного року Президентом України.

 

Нагадаємо, що лавреатів цьогорічної премії оголосили у березні цього року. У номінації «Література» перемогу здобула Оксана Луцишина з романом «Іван і Феба» (Видавництво Старого Лева), а у номінації «Публіцистика, журналістика» переміг Станіслав Асєєв з книжкою есеїв «В ізоляції» (видавництво «Люта справа»). Вручення премії відбулось 20 травня – у день шістдесятої річниці її заснування.

 

Минулого року у номінації «Література» переможцями сталиМаріанна Кіяновська з книгою поезій «Бабин Яр. Голосами» і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв «Так, але…».

 

Раніше повідомлялося, що Шевченківський комітет очолив головний редактор телебачення Суспільного мовника Юрій Макаров, також оновився склад комітету.

Оригінал статті на Suspilne: Розмір Шевченківської премії зріс до 240 тисяч гривень

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Коментарі

18:49:29, 22 Тра 2021 | Бух

Преміальний фонд не змінився. Зменшилася кількість премій на одну.

Блог

Очолити Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів може Артем Біденко

Колишній держсекретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко ймовірно стане президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це стало відомо з в

Російські письменники принижували українців століттями

Зневажливо висловлювалися про українців у своїх творах Пушкін, Тургенєв, Чехов, Короленко, Ільф і Петров, Булгаков та інші.
Як інформує УМ, про це говориться в досліджені SPRAVDI оприлюдненому в соцмереж

У Львові хочуть перейменувати вулицю на честь Вікторії Амеліної

У Львові пропонують перейменувати вулицю Аральську на честь української письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомляється на телеграм-каналі «Деколонізація.Україна».
Команда проєкту

Шевченківський комітет розпочав приймання заявок на 2025 рік

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив про початок приймання літературно-мистецьких творів. Про це повідомили на офіційному сайті Комітету.
Заявки приймают

Вийшов друкований журнал про культуру й повсякдення Дніпра «Поміж»

В Україні створили друкований журнал «Поміж» про Дніпро та навколо від однойменного незалежного онлайнового видання. Про це повідомила команда медіа на інстаграм-сторінці.
Видання присв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"