«Репортери без кордонів» проти ретрансляції телеканалів рф французькими супутниками

«Репортери без кордонів» проти ретрансляції телеканалів рф французькими супутниками

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) подала позов проти державного французького регулятора телерадіомовлення (ARCOM), який відмовився застосовувати будь-які заборони до супутникового оператора Eutelsat, що ретранслює російські пропагандистські канали. Про це повідомляється на офіційному сайті «Репортерів без кордонів».

Як зазначено в офіційному повідомленні організації, 17 листопада 2022 року адвокат «Репортерів без кордонів» Патріс Спінозі звернувся до Державної ради, яка має у Франції повноваження вищої адміністративної інстанції, з проханням скасувати відмову ARCOM вживати заходів щодо Eutelsat. У своєму рішенні від 29 вересня регулятор визнав себе некомпетентним щодо трансляції російської пропаганди через супутники французького оператора Eutelsat.

 

Водночас організація «Репортери без кордонів» подала клопотання, попросивши адміністративного суддю визнати терміновість припинення рішення ARCOM та незаконність дій регулятора.

 

Рішення ARCOM було ухвалено у відповідь на конкретний та обґрунтований запит «Репортерів без кордонів», що ґрунтується на досьє, підготовленому «Комітетом Дідро». У своєму листі від 8 вересня організація попросила ARCOM адресувати Eutelsat офіційне повідомлення про припинення мовлення трьох російських телеканалів, на яких базується військова пропаганда Кремля. Ці три канали поширюються у складі пакетів російських операторів НТВ+ і Триколор.

 

«Дуже прикро, що ARCOM відмовляється займатися важливими питаннями боротьби з пропагандою та підтримки журналістики дуже. RSF просить Державну раду визнати це незаконним. Ми живемо в епоху гібридної війни. Чи слід вважати, що Eutelsat приєднався до тих, хто на ній наживається? Той, хто не хоче бачити, гірший за сліпого», – заявив генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар.

 

Репортери без кордонів – міжнародна недержавна організація, що займається захистом прав людини, проводить боротьбу з цензурою та виступає за звільнення журналістів, які перебувають в ув’язненні, пов’язаному з їхньою професійною діяльністю. Заснована 1985 році у французькому місті Монпельє. Нині штаб-квартира організації розташована у Парижі.

 

Нагадаємо, Росія скоїла понад 450 злочинів проти медіа в Україні

 

Унаслідок російської агресії в Україні загинули 42 журналісти, двоє — зникли безвісти

 

Читомо та Український ПЕН запустили правозахисний медіапроєкт про авторів-політв’язнів

 

Чільне фото: The Local France, Bertrand Guay

Оригінал статті на Suspilne: «Репортери без кордонів» проти ретрансляції телеканалів рф французькими супутниками

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"