Репортери без кордонів закликають не перешкоджати роботі ЗМІ в Україні

Репортери без кордонів закликають не перешкоджати роботі ЗМІ в Україні

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликала українську владу не перешкоджати роботі журналістів на місцях та усунути всі перепони до роботи преси. Заклик опублікували на сайті RSF.

«Обмеження, пов’язані з національною безпекою, законні, але вони мають бути пропорційними. Зважаючи на втручання, яке можна спостерігати на місцях, ми закликаємо український уряд видати чіткі директиви щодо умов звітності та забезпечити їх дотримання всіма залученими силами», — закликала Жанна Кавельє, керівниця відділу Східної Європи та Центральної Азії RSF.

 

У повідомленні RSF йдеться про те, що для висвітлення майбутньої війни українська влада акредитувала близько 9 тисяч місцевих та іноземних репортерів. Усі вони погоджуються дотримуватися певних правил: не розкривати назв підрозділів або їхнього місця перебування, не знімати військових об’єктів, вичікувати по кілька годин перед публікацією повідомлень про обстріл, що стався, координувати зі збройними силами свої пересування зоною бойових дій тощо.

 

У дописі в телеграмі від 28 червня радник президента України Михайло Подоляк сказав про «величезні ризики» під час поширення інформації та закликав журналістів до «відповідальності» та необхідності «саморегулювання». Як показало розслідування Centre for Information Resilience, російські військові дійсно можуть використовувати інформацію для вчинення прицільних атак.

 

Але попри те, що національна безпека потребує захисту стратегічної інформації, на місцях зберігаються невиправдані перешкоди для створення надійної та об’єктивної інформації. «Українська влада розглядає іноземних журналістів як засіб впливу, а не як засіб передачі інформації. Мене кілька годин тримали місцеві поліцейські, а потім допитували в СБУ через нешкідливі фотографії, хоча моя акредитація була в порядку», — зазначив для RSF неназваний репортер.

 

«Репортери без кордонів» наголошують, що єдиний спосіб працювати для журналістів — робити це в супроводі армії. Але навіть журналісти, які погоджуються на це, зіштовхуюся з вибірковим підходом з боку пресаташе ЗСУ, які можуть довільно вирішити взяти під час відвідування стратегічно важливого місця місцевого блогера, відмовивши водночас репортерам міжнародних інформаційних агенцій.

 

Нагадаємо, наприкінці березня українські журналісти також закликали державу встановити правила висвітлення російських обстрілів задля зняття з них необґрунтованих звинувачень у коригуванні вогню ворога. Механізм забезпечення рівних можливостей для всіх засобів масової інформації висвітлювати російську агресію проти України розробили у квітні.

 

Чільне фото: IMI

Оригінал статті на Suspilne: Репортери без кордонів закликають не перешкоджати роботі ЗМІ в Україні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Долучився до “Фонду Фантастики”

Треба зауважити, що мої оповідання у жанрах “наукова фантастика” та “фентезі” тепер належить до Фонду Фантастики, позначка якого на обкладинці книги є певним знаком якості (як мінімум гарантує добре оформлену

Булгаков — за бажанням. Міносвіти прибрало зі шкільної програми російських і…

Міністерство освіти та науки оновило шкільну програму у відповідь на виклики, що виникли після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як повідомляє пресслужба Міносвіти, із програми пре

Невеличкий гостинчик)

Доброго часу доби! 

Що краще, поставити суперницю на місце чи продовжувати робити вигляд, що нічого не відбувається? 

Сьогодні оновила книгу “Стриптизерша для ректора” і зовсім скоро ми дізнаємось,

Купка банальностей

Слава Україні!

Почну не з банального, хоча сам допис буде пройнятий ним.

Мушу поділитися ушкваром від моєї бабці. Учора, коли зайшла мова про дітей, зятів та навчання, вона сказонула таке, що я уже другий день регочу: «Я

Нова обкладинка

Додала нову обкладинку на “Відьмину службу підтримки”. Казали, що надписи погано читались, та й так, думаю, що можна поекспериментувати трохи. Як вам? 

 

Стара.

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"