Рахункова палата підозрює Ткаченка у використанні понад 650 млн грн не за призначенням

Рахункова палата підозрює Ткаченка у використанні понад 650 млн грн не за призначенням

Згідно з авдитом діяльності Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП) за період, коли його очолював Олександр Ткаченко, МКІП використало понад 659 млн грн не за цільовим призначенням. Про це на своєму сайті повідомила Рахункова палата.

Як встановила палата, уряд із порушенням законодавства надав міністерству культури понад 743 млн грн фонду боротьби з COVID-19, понад 659 млн грн з цієї суми МКІП використало не за призначенням. Про це йдеться у звіті Рахункової палати.

 

«Унаслідок цього на заходи, що не відповідають напрямам спрямування та цільовому призначенню коштів фонду боротьби з COVID-19, МКІП використало майже 60 млн грн, Український культурний фонд (УКФ) – понад 518 млн грн, Український інститут книги – більш як 81 млн гривень», — ідеться у звіті Рахунової палати з підсумками авдиту.

 

Відомо, що у червні 2020 року МКІП звернулося до уряду з проханням виділити йому 1,9 млрд грн за 11 напрямами. Рахункова палата встановила, що Кабмін виділив міністерству 777,8 млн грн з фонду боротьби з COVID-19 за 6 напрямами, 5 з яких на суму 743,4 млн грн — неправомірно.

 

«Більшість передбачених цими документами напрямів узагалі не стосуються заходів із запобігання хворобі та боротьби з її наслідками, а є фінансовою підтримкою сфери культури, туризму та креативних індустрій (на видачу різних ґрантів суб’єктам господарювання, виробництво серіалів, розробку електронного ресурсу культурної спадщини, погашення закладами культури заборгованості із спожитих послуг)», — зазначають авдитори Рахункової палати.

 

Окрім того, авдит повідомляє, що майже 663 млн грн виділили без законодавчих підстав для використання коштів державного бюджету на надання грантів інституційної підтримки.

 

«Щойно УКФ перераховував ґрантоотримувачам кошти із держбюджету, вони втрачали статус бюджетних і виводились із системи казначейського обслуговування та бюджетного контролю. Це дозволило Українському культурному фонду уникнути дотримання критеріїв визначення одержувачів бюджетних коштів», — ідеться у висновках авдиторів.

 

У період з 2020 року УКФ не вимагав підтвердження попереднього отримання доходу від діяльності у сфері культури, туризму або креативних індустрій. Рахункова палата виявила 99 випадків, коли він уклав договори з грантоотримувачами, які не отримували надходжень у  2019 році, а 59 з них — не здійснювали в цей період господарської діяльності. За цими договорами перерахували 57,5 млн гривень.

 

Щодо Українського інституту книги, то він впродовж періоду з 2020 року всупереч законодавству не відмовив у розгляді 14 заявок видавництв. При поданні документів вони не підтвердили попереднього видання книжок, тому МКІП надав їм 5,2 млн грн грантів інституційної підтримки неправомірно.

 

Авдитори  також встановили, що основна мета надання грантів інституційної підтримки у сфері культури, туризму та креативних індустрій – створення робочих місць – не була досягнена, адже впродовж 2020–2021 років кількість працівників грантоотримувачів зменшилась на 16%. Це призвело до нерезультативного використання 518 млн грн з державного бюджету.

 

Матеріали авдиту передали до Офісу Генерального прокуратура та Національної поліції України.

 

Рахункова палата України — орган фінансово-бюджетного контролю, який утворюється Верховною Радою України, підпорядкований і підзвітний їй. Працює самостійно і незалежно від інших органів держави.

 

Олександр Ткаченко — політик, журналіст, телепродюсер, медіаменеджер. Міністр культури та інформаційної політики України упродовж 2020-2023 років. З 2008 впродовж одинадцяти років був гендиректором групи каналів «1+1 Media». Також він був радником на громадських засадах тодішнього прем’єр-міністра Віктора Ющенка (2000-2001) та гендиректором «Нового каналу» (1999-2005).

 

Як відомо, Олександр Ткаченко став міністром культури та інформаційної політики 4 червня 2020 року. У 2021 році  Ткаченко подав заяву на звільнення, проте залишився на посаді.

 

У червні 2023 року петиція з проханням про відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики на сайті електронних петицій до Кабінету міністрів України набрала необхідні 25 тисяч голосів. Згодом звільнити Ткаченка закликали на Книжковому Арсеналі. У липні 2023 року про відставку Ткаченка повідомив президент України Володимир Зеленський, міністр культури заявив, що подав заяву про відставку ще до звернення Зеленського.

 

Чільне фото: fakty.com.ua

Оригінал статті на Suspilne: Рахункова палата підозрює Ткаченка у використанні понад 650 млн грн не за призначенням

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

50 типових помилок в українській мові від Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Попри її різкі висловлювання щодо русифікованих імен, російськомовних військових та іншого, ми перекон

Як відомі українці відреагували на вбивство Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Чимало відомих українців висловилися щодо вбивства мовознавиці, тож ми зібрали їхні дописи.
Ярина Чорн

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для букблогерів

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для книжкових блогерів. Про це повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю.
Наразі премія шукає членів журі серед букблогерів. Свої пропозиції м

У Чернівцях планують перейменувати понад 60 вулиць

У міській раді Чернівців хочуть перейменувати ще понад 60 вулиць та провулків та 4 вулиці у Коровії. Про це повідомляє Чернівецька міська рада.
У місті планують перейменувати:

Архангел

Син загинув на війні. Горе та гордість у книжці «Лемберґ: мамцю, ну не плач»

За десять років війни, що її затіяли московити в Україні, загинули десятки тисяч наших громадян. Пам’ять про більшість із них живе в серцях рідних, друзів, знайомих. Портрети багатьох і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"