«Радянський Сибір» подорожчає: друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту

«Радянський Сибір» подорожчає: друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту

Через санкції підприємствам друку у росії не вистачає фарб та інших витратних матеріалів, тому ціни на окремі позиції вже зросли в діапазоні від 20% до кількох разів. Про це повідомляють російські ЗМІ.

 

Відомо, що послуги друкарень у Сибіру подорожчали на 10–15% на тлі імпортної залежності. Крім того, в найближчі кілька місяців російський ринок можуть залишити до 20% невеликих підприємств, що нівелює надлишок поліграфічних потужностей, що сформувався в пандемію.

 

Зокрема новосибірська друкарня «Радянський Сибір» з квітня підвищить ціни на поліграфічні послуги на 10-15%, повідомив  її виконавчий директор В’ячеслав Коряґін: «Все, що в поліграфії сьогодні закуповується (папір, фарба, пластини), купується у валюті, а через те, що курсові різниці щодо низки позицій зросли вдвічі, собівартість вже збільшилася на 25%».

 

З урахування закупленого запасу, «Радянський Сибір» має змогу друкувати до літа. Потім їй доведеться перейти на постачальників з Китаю та Індії, що підвищить ціну паперу через зміни у логістиці. Коряґін зазначив: «Через брак контейнерів різко виросли черги на кордоні, що подовжило терміни постачання. Крім того, логістика часом виросла в ціні в рази. Контейнер із Китаю ще п’ять місяців тому коштував близько $3 тис., сьогодні вартість доставляння зросла до $15–18 тис.».

 

У росії виникла гостра проблема з витратними матеріалами для поліграфії: крейдований папір, на якому друкують журнали, обкладинки підручників та частину рекламних буклетів, раніше в країну завозили здебільшого з Кореї та північної Європи, але зараз постачання припинено. У росії такий папір, за словами Коряґіна, виробляють лише два підприємства («Ілім» та Камський ЦПК), їхня частка раніше становила не більше 5–10% ринку. Друкарську фарбу та офсетні пластини в країні не виробляють зовсім. Їх також возили з Кореї та Європи.

 

Поліграфічна компанія «Прайм принт Новосибірськ» повідомила, що від 2021 року пластини для друку подорожчали на 92%, фарба — на 15–25%, від закупівель крейдованого паперу компанія відмовилася ще минулого року.

 

Гендиректор «Прайм принт Новосибірськ» Андрєй Шуґаров повідомив, що купуватиме витратні матеріали у Китаю: «Вони цілком прийнятної якості, відрізняються лише тиражестійкістю. Європейські пластини тримали тираж до 100 тис., китайські — до 70 тис. Але зараз тиражі падають, і це не є важливим фактором. Просто буде дорожче».

 

Як відомо, російські видавці закликають тимчасово скасувати митні збори на ввезення крейдованого паперу, оскільки в росії назріває криза паперу та поліграфічний дефіцит.

 

Через санкції російські виробники паперу змушені шукати альтернативних постачальників.

 

Джерела: Коммерсантъ, Ъ-Сибирь

 

Чільне фото: Context Labs

Оригінал статті на Suspilne: «Радянський Сибір» подорожчає: друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Шляхи пам’яті та боротьби: 5 нових фотокниг про Україну

Цього року видавничий світ збагатився кількома виданнями, що ставлять перед собою завдання відтворити та проаналізувати складний контекст історичних та сучасних подій в Україні. 
Одні а

Дитячу книжку Катерини Єгорушкіної видали у Польщі

У Польщі вийшла дитяча книжка Катерини Єгорушкіної «Мої вимушені канікули». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Польщі книжку надрукувало Wydawnictwo No Bell, її

Видавництво вдруге стало лавреатом премії KyivPride Awards

Видавництво «Видавництво» відзначили нагородою «Френдлі-бізнес», що дається за значний внесок у захист та просування прав і видимості ЛГБТІК+ людей від організації KyivPride. Про це пов

Зірка «Володаря перснів» звернувся українською до учасників кінофестивалю «Миколайчук OPEN»

На відкритті кінофестивалю «Миколайчук OPEN» у Чернівцях голівудський актор і режисер Вігго Мортенсен розпочав свою промову з кількох фраз українською.

Про це повідомляє у фейсбуку пресслужба фестива

В Індії переслідують письменницю Арундаті Рой

За 14 років після першої скарги уряд столиці Індії Делі надав дозвіл на переслідування письменниці Арундаті Рой відповідно до антитерористичних законів Індії.
Письменницю переслідують

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"