«Радянський Сибір» подорожчає: друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту

Через санкції підприємствам друку у росії не вистачає фарб та інших витратних матеріалів, тому ціни на окремі позиції вже зросли в діапазоні від 20% до кількох разів. Про це повідомляють російські ЗМІ.
Відомо, що послуги друкарень у Сибіру подорожчали на 10–15% на тлі імпортної залежності. Крім того, в найближчі кілька місяців російський ринок можуть залишити до 20% невеликих підприємств, що нівелює надлишок поліграфічних потужностей, що сформувався в пандемію.
Зокрема новосибірська друкарня «Радянський Сибір» з квітня підвищить ціни на поліграфічні послуги на 10-15%, повідомив її виконавчий директор В’ячеслав Коряґін: «Все, що в поліграфії сьогодні закуповується (папір, фарба, пластини), купується у валюті, а через те, що курсові різниці щодо низки позицій зросли вдвічі, собівартість вже збільшилася на 25%».
З урахування закупленого запасу, «Радянський Сибір» має змогу друкувати до літа. Потім їй доведеться перейти на постачальників з Китаю та Індії, що підвищить ціну паперу через зміни у логістиці. Коряґін зазначив: «Через брак контейнерів різко виросли черги на кордоні, що подовжило терміни постачання. Крім того, логістика часом виросла в ціні в рази. Контейнер із Китаю ще п’ять місяців тому коштував близько $3 тис., сьогодні вартість доставляння зросла до $15–18 тис.».
У росії виникла гостра проблема з витратними матеріалами для поліграфії: крейдований папір, на якому друкують журнали, обкладинки підручників та частину рекламних буклетів, раніше в країну завозили здебільшого з Кореї та північної Європи, але зараз постачання припинено. У росії такий папір, за словами Коряґіна, виробляють лише два підприємства («Ілім» та Камський ЦПК), їхня частка раніше становила не більше 5–10% ринку. Друкарську фарбу та офсетні пластини в країні не виробляють зовсім. Їх також возили з Кореї та Європи.
Поліграфічна компанія «Прайм принт Новосибірськ» повідомила, що від 2021 року пластини для друку подорожчали на 92%, фарба — на 15–25%, від закупівель крейдованого паперу компанія відмовилася ще минулого року.
Гендиректор «Прайм принт Новосибірськ» Андрєй Шуґаров повідомив, що купуватиме витратні матеріали у Китаю: «Вони цілком прийнятної якості, відрізняються лише тиражестійкістю. Європейські пластини тримали тираж до 100 тис., китайські — до 70 тис. Але зараз тиражі падають, і це не є важливим фактором. Просто буде дорожче».
Як відомо, російські видавці закликають тимчасово скасувати митні збори на ввезення крейдованого паперу, оскільки в росії назріває криза паперу та поліграфічний дефіцит.
Через санкції російські виробники паперу змушені шукати альтернативних постачальників.
Джерела: Коммерсантъ, Ъ-Сибирь
Чільне фото: Context Labs
Оригінал статті на Suspilne: «Радянський Сибір» подорожчає: друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.