«Радянський Сибір» подорожчає: друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту

«Радянський Сибір» подорожчає: друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту

Через санкції підприємствам друку у росії не вистачає фарб та інших витратних матеріалів, тому ціни на окремі позиції вже зросли в діапазоні від 20% до кількох разів. Про це повідомляють російські ЗМІ.

 

Відомо, що послуги друкарень у Сибіру подорожчали на 10–15% на тлі імпортної залежності. Крім того, в найближчі кілька місяців російський ринок можуть залишити до 20% невеликих підприємств, що нівелює надлишок поліграфічних потужностей, що сформувався в пандемію.

 

Зокрема новосибірська друкарня «Радянський Сибір» з квітня підвищить ціни на поліграфічні послуги на 10-15%, повідомив  її виконавчий директор В’ячеслав Коряґін: «Все, що в поліграфії сьогодні закуповується (папір, фарба, пластини), купується у валюті, а через те, що курсові різниці щодо низки позицій зросли вдвічі, собівартість вже збільшилася на 25%».

 

З урахування закупленого запасу, «Радянський Сибір» має змогу друкувати до літа. Потім їй доведеться перейти на постачальників з Китаю та Індії, що підвищить ціну паперу через зміни у логістиці. Коряґін зазначив: «Через брак контейнерів різко виросли черги на кордоні, що подовжило терміни постачання. Крім того, логістика часом виросла в ціні в рази. Контейнер із Китаю ще п’ять місяців тому коштував близько $3 тис., сьогодні вартість доставляння зросла до $15–18 тис.».

 

У росії виникла гостра проблема з витратними матеріалами для поліграфії: крейдований папір, на якому друкують журнали, обкладинки підручників та частину рекламних буклетів, раніше в країну завозили здебільшого з Кореї та північної Європи, але зараз постачання припинено. У росії такий папір, за словами Коряґіна, виробляють лише два підприємства («Ілім» та Камський ЦПК), їхня частка раніше становила не більше 5–10% ринку. Друкарську фарбу та офсетні пластини в країні не виробляють зовсім. Їх також возили з Кореї та Європи.

 

Поліграфічна компанія «Прайм принт Новосибірськ» повідомила, що від 2021 року пластини для друку подорожчали на 92%, фарба — на 15–25%, від закупівель крейдованого паперу компанія відмовилася ще минулого року.

 

Гендиректор «Прайм принт Новосибірськ» Андрєй Шуґаров повідомив, що купуватиме витратні матеріали у Китаю: «Вони цілком прийнятної якості, відрізняються лише тиражестійкістю. Європейські пластини тримали тираж до 100 тис., китайські — до 70 тис. Але зараз тиражі падають, і це не є важливим фактором. Просто буде дорожче».

 

Як відомо, російські видавці закликають тимчасово скасувати митні збори на ввезення крейдованого паперу, оскільки в росії назріває криза паперу та поліграфічний дефіцит.

 

Через санкції російські виробники паперу змушені шукати альтернативних постачальників.

 

Джерела: Коммерсантъ, Ъ-Сибирь

 

Чільне фото: Context Labs

Оригінал статті на Suspilne: «Радянський Сибір» подорожчає: друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську

Віктор Разживін, директор книгарні «Є» у Слов’янську, викладач зарубіжної літератури Донбаського державного педагогічного університету, евакуював 25 тисячі книжок зі Слов’янська.

Наразі книжки переб

Старт публікації нових буднів Маріки

Мої вітання. Гарного вам часу доби. Приємних емоцій. Мирного неба! 

Стартувала публікація третьої книги городніх буднів МаріКи. 

Запрошую до прочитання “Пригоди на городі, або заготовити їжу. Липень 2022” 

Публікація

Василь Клічак: «Хай не стогнуть від бомб поля…»

* * * Він сох на сіні. Пам’ятаєш той запах давніх юних літ? Тепер його ти обриваєш, цей липовий духмяний цвіт. Бджола летить над головою. Так тихо. П’янко тій бджолі. І враження, що із тобою найзатишн

Експедиція до Антарктиди львівського письменника й журналіста Маркіяна Прохаська

Маркія Прохасько — сучасний український  молодий письменник і журналіст, син відомого українського письменника Тараса Прохаська. Народився Маркіян в Іван-Франківську, проте в дитинстві переїхав до Львов

Нова книга, та деякі запитання)

Вітаю вас дорогі друзі) нова книга яка називається “Світло старого маяка” вже на сайті, попереду процес написання) буду радий вашим коментарям та підтримці, щоб  надихатись на нові ідеї і втілювати їх для вас)

Хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"