Пішов з життя історик Сергій Білокінь

Пішов з життя історик Сергій Білокінь

У віці сімдесяти п’яти років пішов з життя історик і джерелознавець Сергій Білокінь. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив видавець Олександр Савчук.

«Ціла епоха. Жодне дослідження з історії українського мистецтва першої половини ХХ століття не можливе без його праць. Та зараз все більше задумуюся про його дружнє ставлення до мене і роль Вчителя, яку він так делікатно зіграв у моєму житті», — написав Савчук.

 

Сергій Білокінь — історик, джерелознавець; кандидат філологічних наук (1978); доктор історичних наук (2000).

 

Народився 1 липня 1948 року в родині вчених-ботаніків. Закінчив історичний факультет (кафедра історії України) Київського державного університету ім. Шевченка (1971) та аспірантуру в Московському держуніверситеті ім. Ломоносова (1974).

 

Автор кількох сотень публікацій з історії України. Досліджував історію української аристократії, культури, музейництва, церкви, большевицьких репресій, втрат культурної спадщини за большевиків. Бібліограф. Мемуарист. Досліджував життя та творчість французького поета українського походження В. Гриценка.

 

Лавреат Шевченківської премії 2002 року за книжку «Масовий терор як засіб державного управління в СРСР» (1999).

 

Упорядник, науковий редактор і автор переднього слова до першого тому другого, уточненого чотиритомного видання Української малої енциклопедії, що вийшов 2016 року у київському Університетському видавництві «Пульсари».

 

Голова Київського наукового товариства ім. Петра Могили (1990).  Ініціатор серії «Хто є хто в Україні?» (1994). Член-пошукач (член-соревнователь) Російсько-Американської академічної групи у США (2000). Керівник Центру культурологічних студій Інституту історії України НАН України (2002). Член Української Вільної Академії наук (Нью-Йорк, 2006). Почесний академік Академії наук вищої школи України (2007).  Почесний професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2012).

 

Автор видань:

 

  • «Музей України; Збірка П.Потоцького: Доба, середовище, загибель»;
  • «На зламах епохи: Спогади історика»;
  • «Нові студії з історії большевизму, І-ІІІ»;
  • «Музей України: (Збірка П.Потоцького): Дослідження, матеріали»;
  • «В обороні української спадщини: Історик мистецтва Федір Ернст»;
  • «Нові студії з історії большевизму, І-VІІІ. Вид. 2 розшир. й доп.»;
  • «О. Анатолій Жураковський і київські йосифляни: Документальне дослідження»;
  • «Довідкова книга з культурної спадщини України. Робочий зошит»;
  • «На шляхах інституціоналізації: До соціальної історії гуманітарних наук в Україні, ХХ ст.» та інших.

 

Передав 15 тисяч книжок, починаючи з 1611 р., та журналів, а також газети зі своєї книгозбірні до Національного університету «Києво-Могилянська академія». Як пам’ятку епохи передав до Національного музею літератури України особливий примірник антології Юрія Лавріненка «Розстріляне відродження» (Париж, 1959).

 

Як повідомлялося, у бою з російськими окупантами загинув пам’яткознавець та історик Валерій Романовський.

 

 

Чільне фото: armyinform.com.ua

Оригінал статті на Suspilne: Пішов з життя історик Сергій Білокінь

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"