Пішов з життя поет і прозаїк Василь Довжик

Пішов з життя поет і прозаїк Василь Довжик

У віці 78 років пішов з життя поет і прозаїк Василь Довжик. Про це у фейсбуці повідомив відповідальний секретар Національної спілки письменників України Микола Гриценко.

 

Василь Довжик (Василь Должиков) — письменник, перекладач, драматург; актор театру і кіно, радіожурналіст; ведучий літературних програм Національної радіокомпанії України, член Національної спілки письменників (1980), Національної спілки театральних діячів. 

 

Він народився 9 червня 1943 року в селі Пристайлове Лебединського району Сумської області.

 

Закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого. Працював у театрі «Слово» при Спілці письменників України, знімався у кіно. 

 

Автор книжок «Перерваний урок», «Кам’яна дуга над безоднею», «Щедрий вечір» та інших. Переклав для театру близько 20 п’єс. Лавреат літературно-мистецьких премій імені Лесі Українки, імені Остапа Вишні, імені Михайла Старицького, імені Степана Олійника, імені Олександра Копиленка та імені Василя Юхимовича.

 

У літературному доробку – переважно твори для дітей. Автор авдіоначитки сучасної й класичної української літератури для сліпих.

 

У 2006 році отримав почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». У 2013-му став лауреатом Міжнародної премії «За доброчинність» Міжнародного доброчинного фонду «Українська хата», у 2016-му – премії Фонду Тараса Шевченка «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля».

 

Нагадаємо, у травні пішов з життя український письменник та сценарист Сергій Дяченко. У 2021 році помер Володимир Рутківський, автор десятка пригодницьких повістей для дітей і підлітків. 

Оригінал статті на Suspilne: Пішов з життя поет і прозаїк Василь Довжик

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Рада ухвалила закон про книжкові сертифікати і субсидії для книгарень

Верховна рада України ухвалила закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"