Пішов з життя письменник, автор бестселерів та пожежник Денніс Сміт

Пішов з життя письменник, автор бестселерів та пожежник Денніс Сміт

Американський письменник пішов з життя у віці 81 року в суботу, 22 січня. Про це повідомляє Boston Fire Rescue Co. 2 (Бостонська пожежна служба).

За словами його сина Шона Сміта, смерть Денніса Сміта спричинили ускладнення від Covid-19.

 

«Денніс присвятив багато років тому, щоб пожежники могли вчитися один в одного. Тож, хоча Денніс відомий своїми письменницькими роботами, творчістю, ролями та обов’язками, він багато разів розповідав нам, як найбільше пишався, коли міг «допомагати пожежникам залишатися пожежниками» якомога довше», — повідомив для журналу Firehouse, засновником якого був Денніс Сміт, Біллі Голдфедер, оглядач пожежної служби та відділу дзвінків у Лавленд Сіммс, Огайо. 

 

Денніс Сміт був пожежником та автором 16 книжок. Найвідомішими серед них є його мемуари Report from Engine Co. 82, в яких розповідається про його кар’єру пожежника у пожежній службі Нью-Йорка в Південній пожежній частині Бронкса з кінця 1960-х до 1970-х.  «Я спостерігав, як помирають друзі, і я ніс смерть у своїх руках», — писав він. Книжка розійшлася накладом близько трьох мільйонів примірників.

Розповідь про події 11 вересня «Report from Ground Zero» стала номером 2 у списку бестселерів The New York Times.

Також він — засновник журналу Firehouse, який став офіційним журналом американської пожежної служби. У 2016 році тодішній головний редактор Тім Зендельбах писав: «У Report from Engine Co. 82 Денніс продемонстрував надзвичайну силу історії та її унікальну здатність захоплювати й впливати на авдиторію. Його мета з журналом Firehouse полягала в тому, щоб просто створити журнал для пожежників, у якому вони також могли б розповісти свою історію та поділитися досвідом про те, як це — бути пожежником». 

 

Денніс Сміт є видатним лідером у кількох благодійних організаціях Нью-Йорка та національних благодійних організаціях. Він був головою-засновником Нью-Йоркської академії мистецтв і протягом десяти років був її керівником. Згодом вона стала однією з найавторитетніших мистецьких закладів у країні.

 

Денніс Сміт також був відомий своєю пропагандою пожежної служби та нагороджений відзнаками від FDNY, Національної пожежної академії, Міжнародної асоціації керівників пожежної охорони та Інституту пожежної служби Конгресу.

 

Нагадаємо, нещодавно пішли з життя відомий німецький ілюстратор, засновник жанру вімельбух Алі Мітґуч та американський письменник та ілюстратор Ерік Карл.

Оригінал статті на Suspilne: Пішов з життя письменник, автор бестселерів та пожежник Денніс Сміт

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"