Пішов з життя Мілан Кундера

Пішов з життя Мілан Кундера

У віці 94 років помер французький письменник чеського походження письменник Мілан Кундера. Про це повідомляє чеське видання Novinky.cz.

 

У 1950-х Кундера був відомий в основному як поет, дебютувавши в прозі тільки в 1958 році. Свій перший роман, «Жарт», він опублікував у 1967 році. Тоді ж на з’їзді Союзу чехословацьких письменників він сказав промову «Про неочевидність існування чеської нації», за яку після Празької весни його фактично стерли з публічного життя. У 1971 році вийшов роман «Вальс на прощання».

 

1975 року Кундера переїхав до Франції на запрошення університету Ренна, і залишився там жити. 1981 року він отримав французьке громадянство. Через дев’ять років він опублікував останній роман чеською мовою, «Безсмертя», після цього писав французькою. Він не повернувся на батьківщину після еміграції та до останнього забороняв видавати себе в Чехії.

 

Кундера вів замкнутий спосіб життя, майже не давав інтерв’ю. У 2019 році він, на пропозицію прем’єр-міністра Чехії Андрія Бабіша, відновив чеське громадянство, відібране у нього комуністами.

 

За свою творчість Кундера отримав Австрійську державну премію з літератури за кордоном, премію Гердера, Єрусалимську премію за свободу особистості в суспільстві, французький орден Почесного легіону та низку інших відзнак. На батьківщині він став лауреатом премії імені Ярослава Зайферта, премії імені Ладіслава Фукса, а також державної нагороди за роман «Нестерпна легкість буття». Він також став почесним громадянином Брно.

 

Нагадаємо, 2019 року пішов з життя літературознавець Гарольд Блум.

 

 

Чільне фото: istpravda.com.ua

Оригінал статті на Suspilne: Пішов з життя Мілан Кундера

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Куратор Словенії — країни-почесної гості Франкфуртського книжкового ярмарку про те, якою буде програма

Словенія, почесна гостя Франкфуртського книжкового ярмарку 2023 року, кілька років готувалася представити свою програму «Стільники слів». Про хід підготовки, політичний тиск на організа

Мінкульт ініціює демонтаж пам’ятників Пушкіну

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює урядове рішення, яке дозволить вилучити пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухом

На Міжнародному гірському кінофестивалі в Ужгороді покажуть 36 фільмів

На Закарпатті відбудеться міжнародний гірський кінофестиваль CMIFF, глядачам представлять 36 стрічок про гори та гірських жителів.

Про це повідомила у Фейсбуку Закарпатська

Книжки українською можна знайти і в південнокорейських бібліотеках

У Південній Кореї посол України Дмитро та його дружина Олена Пономаренко, а також директорка бібліотеки «Бедарі» в місті Пхьонтек Ю Хьон Мі урочисто відкрили українську книжкову поличку

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"