Пішла з життя хорватська письменниця Дубравка Уґрешич

Пішла з життя хорватська письменниця Дубравка Уґрешич

На 74 році життя в Амстердамі пішла з життя хорватська письменниця Дубравка Уґрешич. Про це повідомило видавництво Multimedijalni Institut у Загребі.

Дубравка Уґрешич — хорватська письменниця, есеїстка, кіносценаристка, літературознавиця, публіцистка.

 

Вона народилася 27 березня 1949 року у хорватському місті Кутина в родині хорвата і болгарки. Вивчала російське та порівняльне літературознавство у Загребі та в Москві. Багато років працювала в Інституті теорії літератури на філософському факультеті Загребського університету. З 1993 року жила в еміграції. Викладала в європейських та американських університетах, зокрема у Гарвардському та Колумбійському. Мешкала і працювала в Нідерландах та США.

 

Лавреатка численних нагород: премії Меші Селимовича, премії часопису «Нін» (Загреб), премії Вілениці (Словенія, 1989), Європейської премії Шарля Вейона за есеїстику (Швейцарія, 1996), Європейської літературної премії (1999), премії Генріха Манна (ФРН, 2000), премії «Фероніа – Чітта ді Ф’яно» (Італія, 2004), Меморіальної премії імені Джеймса Тіптрі-молодшого (2010), премії британської газети «The Independent» (2006), премії Жана Амері за есеїстику (2012), Нейштадтської літературної премії (2016) тощо. Разом зі 102 іншими письменниками Дубравка Уґрешич брала участь у пан’європейському проєкті «Літературний Експрес Європа 2000».

 

Українською мовою перекладений один із найвідоміших романів письменниці «Музей безумовної капітуляції». У 2020 році його надрукувало «Видавництво 21».

 

Нагадаємо, 2021 року пішла з життя поетеса Нью-Йоркської групи, перекладачка та літературознавиця Женя Васильківська.

 

 

Джерело: balkaninsight

Чільна світлина: Цвітлина Белутова

Оригінал статті на Suspilne: Пішла з життя хорватська письменниця Дубравка Уґрешич

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

50 типових помилок в українській мові від Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Попри її різкі висловлювання щодо русифікованих імен, російськомовних військових та іншого, ми перекон

Як відомі українці відреагували на вбивство Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Чимало відомих українців висловилися щодо вбивства мовознавиці, тож ми зібрали їхні дописи.
Ярина Чорн

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для букблогерів

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для книжкових блогерів. Про це повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю.
Наразі премія шукає членів журі серед букблогерів. Свої пропозиції м

У Чернівцях планують перейменувати понад 60 вулиць

У міській раді Чернівців хочуть перейменувати ще понад 60 вулиць та провулків та 4 вулиці у Коровії. Про це повідомляє Чернівецька міська рада.
У місті планують перейменувати:

Архангел

Син загинув на війні. Горе та гордість у книжці «Лемберґ: мамцю, ну не плач»

За десять років війни, що її затіяли московити в Україні, загинули десятки тисяч наших громадян. Пам’ять про більшість із них живе в серцях рідних, друзів, знайомих. Портрети багатьох і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"