Пішла з життя дитяча письменниця Тамара Коломієць. Чим запам’ятається

Пішла з життя дитяча письменниця Тамара Коломієць. Чим запам’ятається

Українська дитяча письменниця, перекладачка та поетеса Тамара Коломієць померла на 89-му році життя. Про це донька мисткині повідомила на своїй фейсбук-сторінці словами «Поети не вмирають, вони відлітають!»

 

«Відлетіла моя мила пташка, відспівала… Довго не могла сказати про це, прийняти, якось передумати… У який там день душа відлітає над вічними заплавами — в перший, дев‘ятий, сороковий. (…) Мабуть, сьогодні, в День поетів, годиться провести тебе у віртуальному світі у віртуальну мандрівку», — йдеться у дописі від 21 серпня.

 

Тамара Коломієць народилася 9 квітня 1935 року в місті Корсунь. Вона була дитиною Другої світової. На війні загинув її батько. Виховувала Тамару неписьменна бабуся, яка, утім, знала напам’ять майже весь «Кобзар», і часто цитувала його онуці.

 

У школі, коли доводилося писати твори, майбутній поетесі легше було висловлюватися у віршованій формі. 

 

«Слово… воно може як надихати, так і руйнувати, вганяти в депресію. Яку могутню силу воно має. Гостріше меча може ранити й краще всяких ліків може зцілювати. Але важливо не кидати слів на вітер. Вкладати сенс у них. Цінувати!», — писала письменниця багато років потому.

 

Згодом, у 1957 році, вона закінчила Київський університет ім. Тараса Шевченка, де навчалася на факультеті журналістики. Ще в період студентства вийшла друком перша збірка лірики Тамари під назвою «Проліски». Тоді ж, у віці 21 року, молоду поетесу прийняли до Спілки письменників. На початку творчого шляху її помітив та благословив на літературні звершення Максим Рильський, а першим редактором став Михайло Стельмах. 

 

З того часу письменниця написала ще десять книжок, серед яких «Осіння борозна», «Багаття на межі» та «Дорога в листопад», а потім, упродовж 15 років, з’являлися лише її добірки в періодичних виданнях «Вечірній Київ», «Хрещатик», «Вісті» та інших.

 

Після цього Тамара почала писати дитячу літературу, видавши понад ЗО збірок оригінальних казок, віршів, небилиць, лічилок, смішинок та загадок. Серед найвідоміших книжок авторки: «Починаються дива», «Жмурки», «Пісенька про гнома», «Пісня джерельця» та «Дощик-накрапайчик». Тамара активно співпрацювала з журналом «Пізнайко», а також створила кілька абеток для дітей. 

 

Твори письменниці перекладені англійською, польською, угорською, білоруською, російською, словацькою, чеською, казахською, азербайджанською та вірменською мовами.

 

Сама вона також перекладала з білоруської та латинської.

 

За свої 89 років Тамара Коломієць була нагороджена премією імені Павла Тичини, премію імені Наталі Забіли та премію Кабміну імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Письменниця також була головою журі премії імені Платона Воронька.

 

Нагадаємо, що днями пішов з життя й український дисидент та автор самвидаву Євген Пронюк.

 

Читайте більше про творчість письменниці в матеріалі До ювілею Тамари Коломієць

 

Фото: Тамара Коломієць / фейсбук

Джерело: Мар’яна Ангелова / фейсбук, Ukrliy.net

Оригінал статті на Suspilne: Пішла з життя дитяча письменниця Тамара Коломієць. Чим запам’ятається

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"