Пішла з життя дитяча письменниця Марія Морозенко

Пішла з життя дитяча письменниця Марія Морозенко

Українська дитяча письменниця, літературна редакторка та філологиня Марія Морозенко померла у 54 роки. Про це на фейсбук-сторінці письменниці повідомила її донька.

 

«Шановні друзі. Світла та прекрасна людина Марія Морозенко сьогодні померла», — йдеться в дописі.

 

Пізніше про смерть письменниці написала й журналістка Ольга Мусафірова: «Учора, в неділю, вона в останній раз привезла до військового госпіталю волонтерський недільний обід, як возила всі місяці цієї страшної війни. І хлопці, як завжди, дякували їй за материнську турботу і усміхалися, а вона їм казала — «До зустрічі!»

 

Марія Морозенко народилася 15 березня 1969 року в селі Малин Рівненської області. У її доробку поетичні збірки «Зоряні перевесла» та «Елегія любові», історичні поеми «Княгиня Ольга», драми «Вічність» і «Князь Святослав», дитячі казки: «Про країну ласунів», навчальні серії «Хто це?», «Що це?», віршовані казки «У зеленому ярочку», «Незвичайні пригоди Чока…», серія пізнавальних загадок, літературний переказ казки «Дванадцять місяців».

 

За її поемою «Марія Магдалина» створили моновиставу, а за дилогією про Івана Сірка — постановку на радіо «Культура».

 

Марія була лавреаткою урядової Літературної премії імені Лесі Українки, членкинею Національної спілки письменників України та головою Київської організації НСПУ. Активно займалася волонтерством.

 

Нагадаємо, що у вересні 2023 року помер письменник Михайло Стасюк, а також з життя пішов вчений, що зазнав російського полону, Ігор Козловський.

 

Фото: Мала Сторінка

Оригінал статті на Suspilne: Пішла з життя дитяча письменниця Марія Морозенко

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"