Пішла з життя дитяча письменниця Марія Морозенко

Пішла з життя дитяча письменниця Марія Морозенко

Українська дитяча письменниця, літературна редакторка та філологиня Марія Морозенко померла у 54 роки. Про це на фейсбук-сторінці письменниці повідомила її донька.

 

«Шановні друзі. Світла та прекрасна людина Марія Морозенко сьогодні померла», — йдеться в дописі.

 

Пізніше про смерть письменниці написала й журналістка Ольга Мусафірова: «Учора, в неділю, вона в останній раз привезла до військового госпіталю волонтерський недільний обід, як возила всі місяці цієї страшної війни. І хлопці, як завжди, дякували їй за материнську турботу і усміхалися, а вона їм казала — «До зустрічі!»

 

Марія Морозенко народилася 15 березня 1969 року в селі Малин Рівненської області. У її доробку поетичні збірки «Зоряні перевесла» та «Елегія любові», історичні поеми «Княгиня Ольга», драми «Вічність» і «Князь Святослав», дитячі казки: «Про країну ласунів», навчальні серії «Хто це?», «Що це?», віршовані казки «У зеленому ярочку», «Незвичайні пригоди Чока…», серія пізнавальних загадок, літературний переказ казки «Дванадцять місяців».

 

За її поемою «Марія Магдалина» створили моновиставу, а за дилогією про Івана Сірка — постановку на радіо «Культура».

 

Марія була лавреаткою урядової Літературної премії імені Лесі Українки, членкинею Національної спілки письменників України та головою Київської організації НСПУ. Активно займалася волонтерством.

 

Нагадаємо, що у вересні 2023 року помер письменник Михайло Стасюк, а також з життя пішов вчений, що зазнав російського полону, Ігор Козловський.

 

Фото: Мала Сторінка

Оригінал статті на Suspilne: Пішла з життя дитяча письменниця Марія Морозенко

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"