Після розслідування книжкові мережі кажуть, що припиняють співпрацю з Bookchef

Після розслідування книжкові мережі кажуть, що припиняють співпрацю з Bookchef

Книжкова платформа Yakaboo, книгарня «Є», книжкова мережа Vivat заявили, що припиняють співпрацю з видавництвом Bookchef. Причиною стало журналістського розслідування «Сенсор» та OSINT-спільноти «Мольфар», яке показало, що видавництво Bookchef має зв’язки з росією («Деокупація книжкового ринку. Як російські видавці досі заробляють гроші в Україні»).

 

Директорка видавництва Vivat Юлія Орлова очікує побачити не просто запевнення, а переконливі докази того, що Bookchef не пов’язане з росією.

 

«А поки очікуємо на відповідь, усі книжки видавництва Bookchef будуть вилучені з нашої мережі книгарень та з онлайн-магазину Vivat. Окремо хочу зазначити, що ситуація набагато ширша, ніж історія конкретного видавництва. Питання української книги = питання національної безпеки, питання нашого виживання як нації. Саме тому розраховуємо, що держава працюватиме над удосконаленням законодавства. А правоохоронні органи посилять проактивну роботу щодо своєчасного виявлення та запобігання реєстрації російських видавництв на осіб з українським громадянством», – написала Орлова у фейсбуці.

 

«Книги цього видавництва більше не з’являться на полицях нашої книгарні та на наших майданчиках! Ми вважаємо, що видавництво, яке підтримує російську агресію проти України, не може працювати на українському книжковому ринку. Російська агресія проти України є актом тероризму, який призвів до загибелі тисяч людей і руйнування українських міст.

Вони атакують нашу культуру, нашу свідомість, нашу інтелектуальну спадщину!

Видавництво, яке підтримує цю агресію, є співучасником злочинів проти України», – написали у Yakaboo.

 

 

Окрім того, вони просять усю читацьку та інтелектуальну спільноту нашої країни «висловити свою активну позицію і також припинити підтримку тих, хто співпрацює або має зв’язки з агресором».

 

«Книгарня «Є» очікує, що СБУ прояснить свою позицію щодо правомірності функціонування видавництва Bookchef.

 

«Bookchef, як один з наших постачальників, запевняв нас про відсутність зв’язків з росією, республікою білорусь, або контрагентами на цих територіях. Оскільки розслідування медіа «Сенсор» та OSINT-спільноти «Мольфар» наводить факти про зворотнє, ми прийняли рішення припинити продаж книг видавництва Bookchef в мережі «Книгарня «Є» та інтернет-магазині book-ye.com.ua», – написали у мережі.

 

У Bookchef поки що немає коментарів. Тим часом КМ-букс називає статтю маніпулятивною і багато пише про свій патріотизм.

«В зв’язку з чим, маємо офіційно заявити, що ці матеріали є маніпулятивними та недостовірними, що шкодять нашій репутації та мають ознаки наклепу. ТОВ «Видавнича група КМ-Букс», ТОВ «Буква УНМ» та жоден з їх засновників ніколи не мали відношення до видавництва «Форс Україна», онлайн-магазину книжок book24.ua, а також видавництва Bookchef. Ми ніколи не підтримували будь-яких стосунків та не здійснювали товарно- грошових операцій з цими компаніями, або їх посадовими особами», – запевняють в КМ-букс.

 

У компанії запевняють, що ще у 2014 році усі стосунки з видавництвом «Ексмо» були розірвані, у зв’язку з публікацією цим видавництвом матеріалів антиукраїнської направленності і підтримки керівництвом «Ексмо» та персонально його власником Новіковим, агресії росії проти України та антиукраїнської пропаганди.

 

«Більш того, завдяки саме нашій участі, були запровадженні персональні санкційні дії проти власників «Ексмо» Новікова , Ємельянової та самого видавництва», – зазначили в КМ-букс..

 

Як повідомлялось, у мережі “Буква” після лютого 2022 року були наявні книжки російських видавництв.

Оригінал статті на Suspilne: Після розслідування книжкові мережі кажуть, що припиняють співпрацю з Bookchef

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"