Після місячного голодування в Бучі померла художниця-шістдесятниця: що про неї відомо

Після місячного голодування в Бучі померла художниця-шістдесятниця: що про неї відомо

Після місячного голодування у Бучі, коли місто було в окупації, померла українська художниця-модельєрка, шістдесятниця, лауреатка Премії імені Василя Стуса Любов Панченко.

Про це повідомив мер міста Анатолій Федорук на Facebook-сторінці.

«Наша громада нині зазнала великої втрати – Буча і вся Україна збідніли на ще один щедрий, неповторний талант. На 85-му році життя відійшла у вічність почесна громадянка міста, лауреатка Премії імені Василя Стуса, художниця-модельєрка Любов Панченко», — написав він.

Варто зазначити, що жінка належала до групи митців-шістдесятників, які відроджували українську культуру в часи хрущовської відлиги. Її творчість була насичена українським колоритом, через що творчість майстрині замовчували, а її саму переслідували.

«Любов Панченко не змогли зламати в КДБ, але художниця дуже постраждала під час нової російської навали», — наголосив Федорук.

Повідомляється, що протягом місяця, коли Буча була захоплена російськими окупантами, 84-річна художниця Любов Панченко була у своїй хаті й голодувала – ймовірно, її організм не витримав такого навантаження.

Із початком війни з метою збереження художниця передала свою творчу спадщину до Музею шістдесятництва.

Раніше ми писали, як люди виживали в окупації в районі Бучі.

Марія Швець

apostrophe.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Після місячного голодування в Бучі померла художниця-шістдесятниця: що про неї відомо

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"