Після війни Україна вимагатиме від рф повернення викрадених цінностей через міжнародні…

Після війни Україна вимагатиме від рф повернення викрадених цінностей через міжнародні…

Ратифікація Нікосійської конвенції Ради Європи про правопорушення, пов’язані з культурними цінностями, стане правовим підґрунтям, аби вимагати від росії повернення артефактів, які рф викрала з території України.

Про це заявив тимчасовий виконувач обов’язків міністра
культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв
в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Є міжнародні правові підстави, які дозволять нам повернути викрадені цінності. Одним із таких документів, який ми підготували і який найближчим часом ми сподіваємося ратифікувати, це — Нікосійська конвенція Ради Європи щодо правопорушень у галузі культурної спадщини. Вона дозволяє в правовому форматі здійснювати всі необхідні заходи, щоб пред’являти претензії та вимагати від нововстановлених власників повернення культурних цінностей, викрадених з території України», — сказав він.

Відео: Телемарафон «Єдині Новини»

Карандєєв підкреслив, що українська сторона після завершення війни планує «звернутися з підготовленим позовом до міжнародних інституцій і до росії з вимогою повернути все вкрадене».

Також він нагадав, що росіяни пограбували Херсонський художній музей і вивезли його основну колекцію у 16 тисяч артефактів. «Ми вчиняємо заходи, які б допомогли нам з’ясувати долю українських культурних цінностей. Щось стає відомо з публічної інформації, яка поширюється в російській федерації, зокрема, коли наші музейні предмети перевозяться до російських музеїв, але доля їх більшої частини нам наразі не відома», — зазначив тимчасовий виконувач обов’язків глави МКІП.

За його словами, в особливій небезпеці знаходяться археологічні
цінності на тимчасово окупованих територіях, ще не розвідані українською
стороною, оскільки чорні археологи за підтримки російської влади
проводять незаконні розкопки.

Водночас представник МКІП подякував іноземним партнерам, які у
випадку вивезення українських цінностей за кордон, фіксують там їхнє
перебування, ідентифікують як такі, що вкрадені з території України, і
вчиняють заходи щодо їх повернення.

Як повідомляв Укрінформ,МКІП наполягає на ратифікації конвенції Ради Європи про захист культурних цінностей.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Після війни Україна вимагатиме від рф повернення викрадених цінностей через міжнародні…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"