Підтримаємо тих письменників РФ, які виступили проти путінської агресії щодо України — НСПУ

Підтримаємо тих письменників РФ, які виступили проти путінської агресії щодо України — НСПУ

Національна спілка письменників України занепокоєна через концентрацію російських військ на кордонах України та можливе збройне вторгнення з боку РФ. Про це ідеться у зверненні, оприлюдненому на офіційному сайті НСПУ.

 

Автори звернення повідомляють, що «нечувана ескалація напруги на українсько-російському кордоні, спровокована керівництвом Російської Федерації, ставить Україну і весь світ перед драматичною загрозою широкомасштабної війни, яка може призвести до непоправних наслідків». З цієї причини Секретаріат НСПУ звертається до письменників з Росії, оскільки «вірячи в силу української армії і її спроможність захистити рідну землю від російського агресора і висловлюючи вдячність за солідарність і допомогу державам демократичного світу, українські письменники вважають, що не менш важливою є позиція громадян різних країн, які не хочуть війни і для яких найвищими цінностями є мир, любов і взаємоповага».

 

НСПУ закликала російських письменників засудити агресивні наміри путінського режиму, «спрямовані не лише проти демократичної України, а й проти всього демократичного світу», та зазначила, що на їхні плечі лягає відповідальність за наслідки, до яких може призвести війна. 

 

Автори звернення підкреслюють, що НСПУ підтримує письменників, які виступили проти путінської агресії щодо України, та глибоко шанує російських письменників-дисидентів, які «своїм незламним духом і потужним голосом доклали чималих зусиль у руйнування підвалин тоталітарної системи Радянського Союзу, після занепаду якого з’явилася можливість демократичного розвитку і Росії, і колишніх республік СРСР, які здобули незалежність». «Національна спілка письменників України підтримує тих письменників Росії, які виступили проти путінської агресії щодо України», — ідеться у зверненні.

 

«Ми, українці, зробили свій демократичний європейський вибір і здатні його захистити. Ми також закликаємо російських письменників захистити демократію в самій Росії!», — зазначили у зверненні.

 

Поний текст звернення можна прочитати за посиланням.

 

Як повідомлялося, українські письменники також закликали до миру світових лідерів. 

 

Нагадаємо, раніше українські громадські діячі вимагали рішучих дій через закриття російського та міжнародного правозахисних центрів «Меморіал».

 

 

Чільне фото: НСПУ

Оригінал статті на Suspilne: Підтримаємо тих письменників РФ, які виступили проти путінської агресії щодо України — НСПУ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"