Пушкіна, бо там стояли «пушки»: чиновник на Хмельниччині пояснив, чому місцеві вулиці не перейменовують

У селі Пукляки та Мар’янівці Хмельницької області сільський голова Петро Ільницький відмовився перейменовувати вулиці Пушкінську та Жовтневу, бо їхні назви, за його словами, не стосуються Алєксандра Пушкіна та Жовтневої революції. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту «Декомунізація.Україна».
З проханням змінити назви цих вулиць до місцевої влади звернувся керівник ініціативи «Декомунізація.Україна» Вадим Поздняков. У відповідь на звернення Петро Ільницький повідомив, що назва Пушкінська у Пукляках з’явилась 26 серпня 2021 року при перейменуванні вулиці Пушкіна. На думку місцевої влади, назва вулиці Пушкінської походить від слова «пушки» (гармати), які нібито «в давнину» стояли на цій вулиці.
Вулиця Жовтнева, за словами сільського голови, також «не стосується радянських часів». Ільницький вважає, що вулиця має таку назву, бо «там ростуть багато дерев і восени вона жовта».
«Хочу довести до вашого відома, що на території громади всі вулиці, які мали відношення до комуністичного режиму, перейменовані вже давно, … в період до 2022 року було перейменовано понад 20 вулиць у всіх селах… Що стосується цих двох вулиць, то проводилось обговорення серед жителів сіл, на основі яких депутати громади залишили ці назви як історичні для цих територій, і саме такі аргументи люди наводили під час обговорення», — написав Ільницький у коментарях до допису Позднякова.
Нагадаємо, в Україні пропонують перейменувати вулиці Алєксандра Пушкіна на честь Стівена Кінга та запустили чат-бот «А Пушкин вам что сделал?» з довідками про ставлення російських діячів до України.
Крім того, в Україні створили мапу дерусифікованих вулиць, оскільки активно позбуваються російської топоніміки.
Чільна ілюстрація: kharkivmemes
Оригінал статті на Suspilne: Пушкіна, бо там стояли «пушки»: чиновник на Хмельниччині пояснив, чому місцеві вулиці не перейменовують
Блог
У Києві зводять ЖК «Тургеневъ» на місці знесеної історичної садиби. Яка позиція держустанов й активістів?У центрі Києва на місці знищеної історичної садиби Зеленських, яка офіційно визнана памʼяткою архітектури, компанія-забудовник планує звести житловий комплекс із назвою «Тургеневъ».
Ч
Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’ятіІм’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві
Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництваВнаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару
Адміністрація Трампа закриває Центр протидії іноземній дезінформаціїУ США розформували відділ боротьби з іноземним інформаційним втручанням при Держдепартаменті — Центр глобальної взаємодії (Global Engagement Center, GEC). Про це повідомив держсекретар
Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана ПоповаПішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.