Пулітцерівська премія оголосила «літературних» лавреатів

У Колумбійському університеті США оголосили лауреатів та фіналістів Пулітцерівської премії 2024 року. Про це йдеться на сайті премії.
У номінації Fiction (художня література) переможницею стала Джейн Енн Філліпс (Нопф) та її книга Night Watch. Це роман, події якого розгортаються у притулку для божевільних в Західній Вірджинії після Громадянської війни.
У номінації General Nonfiction (загальна документальна література) нагородять Натана Тралла і його «A Day in the Life of Abed Salama: Anatomy of a Jerusalem Tragedy». Розповідь про палестинського батька, чий п’ятирічний син гине в аварії, коли ізраїльські та палестинські рятувальні команди затримуються через правила безпеки.
У номінації History (історична книжка) кращою визнали Жаклін Джонс та її «No Right to an Honest Living: The Struggles of Boston’s Black Workers in the Civil War Era». Це реконструкція вільного темношкірого життя в Бостоні, яка кардинально змінює розуміння *аболіціоністської спадщини міста та складної реальності для його темношкірих жителів.
У номінації Biography (біографічна книжка) перемогу ділять одразу дві історії:
Джонатан Ейг «King: A Life». Викривальний портрет Мартіна Лютера Кінга, який спирається на нові джерела, щоб урізноманітнити розуміння кожного етапу життя лідера громадянських прав, досліджуючи його сильні та слабкі сторони.
Іліон Ву «Master Slave Husband Wife: An Epic Journey from Slavery to Freedom». Історія про пару рабів, які втекли з Джорджії в 1848 році, зі світлошкірою жінкою, перевдягненою в джентльмена-інваліда, та їхню подорож на Північ.
У номінації Memoir or Autobiography (мемуари або автобіографія) перемогу забирає Крістіна Рівера Гарза (Хогарт) «Liliana’s Invincible Summer: A Sister’s Search for Justice». Розповідь про 20-річну сестру письменниці, вбиту колишнім хлопцем. Книжка поєднує мемуари, феміністичне журналістське розслідування та поетичну біографію.
У номінації Poetry (поезія) переміг Брендон Сом «Tripas: Poems». Збірка, яка зачіпає складність подвійної мексиканської та китайської спадщини поета, підкреслюючи гідність трудового життя його родини.
Премія заснована Джозефом Пулітцером вручається щорічно з 1917 року. Зараз нагорода становить $15 000. Премія вважається однією з найпрестижніших нагород США в галузі літератури, журналістики, музики та театру.
Нагадаємо, українські журналісти отримали Пулітцер за точне відображення жахливої реальності у 2022 році. А тут можете ознайомитися зі списком переможців Пулітцерівської премії 2023.
* Аболіціоні́зм – громадський рух за скасування рабства.
Оригінал статті на Suspilne: Пулітцерівська премія оголосила «літературних» лавреатів
Блог
Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана ПоповаПішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн
У фінал номінації «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшли 5 книжок, серед них збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американськ
Засновник Komubook створив блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціямиЗасновник видавництва Komubook Павло Швед створив інстаграм- і телеграм-блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Давно хотів мати місце
Російська армія завдала удару по центру Сум двома балістичними ракетами. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
У Сумській міській раді зазначили, що ворог атакував циві
Президент України Володимир Зеленський підписав укази, що запроваджують санкції проти низки фізичних та юридичних осіб, причетних до поширення російської пропаганди.
Серед них — медіапл
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.