Про що мої кники. Лонгрід.
![Про що мої кники. Лонгрід. Про що мої кники. Лонгрід.](https://st.booknet.com/uploads/user_avatars_new/160/1613926335_7854584.jpg)
Про що мої кники. Лонгрід.
Софія Вітерець нещодавно запропонувала флешмоб з темою, що мене цікавить багато років.
Треба розказати, про що наші книги, а коментатори можуть написати, чи вони вловили авторський меседж.
Здається, все просто. Ще зі школи нас вчили відповідати на писання “Що автор хотів сказати своїм твором”. І ще зі школи багато хто з нас вловив нюанс – треба відповідати не про те, що автор сказав або хотів сказати, а те, що треба відповідати. Бо це на оцінку.
А в реалі ми зачитувались одними й тими самими книгами,але виносили з прочитаного ну дуже вже різні враження.. Це продовжилося й в університеті.
Читати “лектури” – тобто художніх текстів, що потім потребували різнобічного аналізу, там треба було дуже багато. І авторів, що нам з якихось причин не заходили, ми відкладали на самий кінець.
А інколи – бувало й таке, але зрідка – відкриваєш книгу, й тебе просто вивертає. Ну не твоє і все.
Звісно в інеті є короткі перекази майже всього. Але цього недостатньо для різноманітних розборів та аналізів.
І одного разу захотілося схалтурити.
Тому на допит були узяті одна однокурсниця-відміниця й одна однокласниця-любителька того автора, що так мені не припав до душі.
І було їх запитано: “Про що ця книга?”
-Про становлення особистості молодого митця у часи великих соціальних потрясінь…. заторохтіла моя подруга-відмінниця, радіючи, що нарешті я теж чогось не знаю.
-Ой, там така любов, така любов, він її кохав, вона його покинула, а потім він… – захоплено переповідала мені сюжет однокласниця.
Тож довелося мені все ж читати самостійно. І це було вже третє сприйняття книги як намагання автора розказати про своє нелегке становлення, і звісно як ніхто його талановитого не розумів у суспільстві буржуа і все таке.
З цього прекрасно видно,що автор тої книги й справді талановитий до геніальності, хоч і не долар, щоб усім подобатись. Бо там можна вичитати дуже багато чого.
А ще у мене завжди був автомат з психології. І що таке тест Роршаха мені теж було відомо. І що з того тесту теж можна вичитати ого скільки всього, хоч він являє собою просто розмазану чорнильну пляму.
І ще мені – уже з фахових дисциплін – було відомо, що автор і сам повинен у кількох фразах розказати, про що отой грубий том з геніальним опусом.
А як заведе, що то дуже геніально, непересічно й охоплює все, змішує і видає сенси пачками й мегатонами, то автора цього оцінять або віддалені потомки в часи постапокаліпсису – коли згорять у грубках всі інші книги, або миші в архівах старих бібліотек.
Пригадавши все оце, мій внутрішній автор сказав, що нічого лізти у цей флешмоб і лякати людей нудними мемуарами. А внутрішній студент сказав, що мемуар йому сподобався, бо нагадав золоті часи.
А як вони не дійшли згоди, то я й пишу.
А потім пригадую, що був десь коментар. Там багато окличних знаків та добрих слів, але головне оце:
Тут і плакати можна і сміятися!!!!
Тобто моя мета досягнута попри те, що мені хотілося або не хотілося сказати своїм твором – він викликав емоції, які були розділені і зі мною як автором, і з моїми героями.
Ми всі знаємо, хто зараз в основному читає книги. Це студентки й жінки, що пережили 90-і.
І коли я чую, чи читаю невдоволення й ламентації з приводу того, що вони не сприймають глибокі сенси й наративи, а хочуть відпочити від дійсності, то мені стає дивно.
Невже автори з середнім віковим статусом близько 30-40 років настільки наївні, що мають надію ввіпхнути студенткам у голову якісь свої сенси, нібито недоступні цим освіченим і поінформованим про все дівчатам?
Або вони хочуть чогось навчити жінок, що пережили крах старого світу і вижили в новому, ще й мають сили й цікавість до читання? Та ці жінки самі кого завгодно навчать сенсів, як їх добре попросити.
І їх вибір – то святе. Вони хочуть поповнювати скарбницю емоцій і впевнюватись в тому, що світ стоїть на правильному шляху. Там є любов, сім’я, діти, непрості стосунки, боротьба і перемога. І в цьому сенс.
А якщо автор хотів сказати й навіть сказав щось більше цього, то він молодець і моє йому шанування, коли хтось це теж вичитав.
А тут моя сторінка. І всі, у кого є час і натхнення, можуть тут знайти щось для себе. Ця пісня про любов 🙂 Ну й звісно про те. що коли любиш – буває нелегко. Але це не привід не кохати.
Оригінал статті на Букнет: Про що мої кники. Лонгрід.
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.