Про Січ і волю.

Про Січ і волю.

Про Січ і волю.

Першою Січчю була невелика фортеця на острові Мала Хортиця, заснована старостою канівським та черкаським Байдою Вишневецьким у 1556 році. Хоч саме існування тут озброєного загону бере відлік з 1552 року. Спочатку залога Хортицького замку налічувала 300 чоловік.

Перелік Запорізьких січей:

-Хортицька (1552 – 1558)

-Томаківка (60-ті роки 16 ст. – 1593р)

-Базавлуцька (1593 – 1638)

-Микитинська (1639 – 1652)

-Чортомлицька (1652 – 1709)

-Кам’янська (1709 -1711); відновлена (1730 – 1734)

-Олешківська (1711 – 1728)

-Нова Січ (1734 – 1775)

Після знищення Нової Січі російським урядом, козаки перебрались за Дунай:

-Задунайська (1775 – 1828)

Січ – слово під яким розуміли волю, демократію, рівні права впродовж кількох століть. Коли навколо процвітало рабство, торгівля людьми, поневолення і кріпацтво на Запоріжжі витала свобода. Ні не легка, здобута кров’ю і потом, за яку поклали голови сотні і тисячі козаків і не тільки. Але ж як вони, у ті темні часи, коли собака магната, пана, калги, хана, боярина, царя чи короля мала більше прав ніж людина, відчували себе, стоячи на березі славного Дніпра і промовляли: “я вільний”. Такі люди уже ніколи б не погодились жити в неволі. Там де їхню честь і гордість розтопчуть і змішають з багном. Вони б воліли загинути з шаблею в руках, аніж блазнювати перед господарем.

Ось такий народ ніколи не скорити, ніколи не поневолити, ніколи не підпорядкувати. Сотні років це намагались зробити зусебіч. Але дух предків жив, живе і житеме у такого народу. Це передається з покоління в покоління. І це не змінити.

Оригінал статті на Букнет: Про Січ і волю.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізують

Компанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школу

У Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"