Про роботу Творчого об’єднання поетів КО НСПУ (2021)

Про роботу Творчого об’єднання поетів КО НСПУ (2021)

Головною метою цього року (як і в інші роки) була творчість, виконання рішень правління КО НСПУ, участь у важливих літературних і культурних заходах.
 
«Вірусні хвилі» дещо «збили» можливість частіше збиратись, багато питань вирішувалось у телефонних перемовинах і комп’ютерних переписках. Зустрічі проходили в бібліотеках Києва. Тут варто згадати Бориса Пономаренка, Петра Засенка, незабутнього Віктора Женченка, Аллу Дибу та ін. Зокрема, заступник голови нашого ТО Алла Диба провела з колегами в Бібліотеці ім. Лесі Українки кілька творчих зустрічей, а також зустріч із читачами в у бібліотеці ім. Павла Тичини. У Спілці відбулись окремі презентації. Серед них – презентація ґрунтовної поетичної збірки поем, балад, циклів відомої письменниці Наталки Дзюбенко-Мейс «Сковорода» (головувала А. Диба). Ця книга була подана Спілкою на здобуття Шевченківської премії. Але, на жаль, не була допущена конкурсною комісією Премії до другого етапу…
 
Знаний поет Василь Соловей презентував (у листопаді) до свого 80-річчя, в Будинку письменників, нову поетичну збірку «Околиця щастя». Його поезія і раніше отримувала схвалення нашого об’єднання, а також була нагороджена премією Павла Тичини. Цього року ми обговорювали висунуті на премію П. Тичини збірки «Пришестя слова» Миколи Боровка і «Крещендо» Інни Ковальчук. Ці книги були удостоєні премії імені Павла Тичини.
 
Заступник голови об’єднання Алла Диба, спільно з членами КО НСПУ провела в бібліотеці ім. Лесі Українки свій творчий вечір. Восени організувала творчу групу поетів НСПУ та членів літоб’єднання «Радосинь» на «Голосіївську осінь» у Музей Максима Рильського. Взяла також активну участь у вшануванні пам’яті незабутнього Дмитра Чередниченка. Разом із Наталією Дзюбенко-Мейст та Лілією Максименко організувала і провела патріотичні поетичні читання на Покрову.
 
Ніна Гнатюк організувала групу з київських поетів і вінницьких літераторів для поїздки до села Браїлів на літературну зустріч із нагоди вшанування пам’яті Володимира Забаштанського (активним учасником був також Іван Гайворон). Там Василеві Герасим’юку була вручена цьогорічна премія імені В. Забаштанського.
 
Також поети нашого об’єднання взяли активну участь у святкуванні 30-річчя Незалежності України. Значний внесок у цю подію було зроблено і членами нашого поетичного колективу, зокрема заступником голови КО Борисом Пономаренком, Петром Засенком, незабутнім Віктором Женченком (виступали в бібліотеках та на інших заходах), а також іншими поетами.
 
Змістовно працює сайт НСПУ, який редагує і формує поет і прозаїк В’ячеслав Гук. До свята Незалежності була надрукована в «Українській літературній газеті» стаття С. Шевченка «Фрагменти київської поезії» — про сучасних поетів різних поколінь. На Чернігівщині в Ічні відбулася презентація нової книжки Т. Чумак «Василь Чумак: життя, творчість, родина» (від НСПУ– виступили Леонід Горлач і С. Шевченко). Українські літератори, науковці, гості з Польщі взяли участь у днях Юліуша Словацького в Кременецькому музеї (від НСПУ був С. Шевченко). Ми планували восени ще ряд заходів у бібліотеках. Але перенесли з приводу загрози коронавірусу.
 
Станіслав Шевченко, голова Творчого об’єднання поетів КО НСПУ

Джерело: facebook.com.
 
 

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Про роботу Творчого об’єднання поетів КО НСПУ (2021)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"