Про наші “ляпи”

Про наші “ляпи”
Усі ми допускаємося помилок при написанні своїх творів, але одна справа – коли не там поставили кому чи помилилися в написанні “не” з дієсловами, а більш досадним є для автора, якщо помилка логічна або смислова – тобто ми написали про щось таке, чого в принципі бути не може. Тоді так соромно стає, особливо якщо невідповідність не вдалося зловити самотужки, а її помітив читач.
З недавніх “приколів”. Писала я в історичному романі “Тисячу років тому” епізод, де у князя Ярослава народився син, і так співпало, що саме в цей час до нього завітав у гості брат Мстислав, і от вони розмовляють, а Ярослав каже, що запросив свого батька Володимира приїхати на хрестини і той погодився. Здається, що тут такого дивного? Але варто мати на увазі, що це 11 століття, немає мобільних і інтернету, і незрозуміло, як мій персонаж міг знати, що відповів його батько? Тим більше, що відстань між Києвом і Ростовом досить значна, і просто не встиг би гонець з’їздити туди й назад за ті кілька днів, які в моїй розповіді минули після народження дитини.
Але до мене все це дійшло не відразу. Я виклала ввечері новий розділ із тією злощасною розмовою та й пішла спати, але лежу, кручуся, а сон не йде, щось муляє. І тільки через якийсь час до мене дійшло, що саме було не так, я підірвалася з ліжка і побігла виправляти свій діалог. Чоловік особливо не здивувався, він звик до таких раптових “осяянь”, певно, підозрює, що всі письменники такі схиблені)) А мені важливо було виправити одразу, поки ніхто з читачів не помітив цей ляп.
А от у містичному фентезі “Завтра буде вчора”на подібну неточність мені вказала колега, за що я була дуже вдячна. Бо в мене там герої їхали на мотоциклі і мило собі розмовляли. Ото я так з неуважності дала маху. Довелося знову ж таки бігом викручуватися,”гальмувати” їх ,щоб вони зупинилися, поговорили, а тоді вже рушили далі))
Був схожий нонсенс із фантастичним романом “Сміттяр-2. Вогник” – знову ж таки через мою неуважність ( так, я дуже розсіяна людина). Я на початку розділу написала про головного героя – хлопчика Тоні, що він рудоволосий, і за це його й прозвали Вогником, і згадала, що до нього в його родині не було нікого з рудим волоссям. А потім у кінці розділу несподівано написала про його матір Поллі, що в неї руде волосся. Причому раніше не раз згадувала, що в неї волосся каштанове, а тут якось “на автоматі” вийшло – думала одне, а написала інше.Теж добре, що уважна читачка помітила це і я зразу виправила свою помилку.
Ще мені допомогла читачка не зробити помилку в жіночому романі “Чорна королева”. Там герой-журналіст бере інтерв’ю у священника і питає його про особисте життя, а той відповідає, що знаходиться у пошуку своєї другої половинки)) Після чого мені делікатно постукали в приват і розповіли, що насправді православні священники мають одружитися до того, як вступлять у сан, а якщо не встигнуть цього зробити, то мусять бути неодруженими. Ну, як кажуть, вік живи, вік учись… головне, щоб не померти дурнем))
Це я до чого? Чудово, що у нас є така можливість, що наші твори читає чимало людей, і вони можуть вказати на якісь помилки, одруківки чи ляпи, а ми – відразу їх виправити. Бо уявіть – якби ми нікому їх не показували і не редагували, а потім одразу надіслали до видавництва – то всі ці недоліки побачили б редактори, і це могло б негативно вплинути на їхнє бажання співпрацювати з таким неуважним автором.
Тому ще раз дякую усім, хто мене читає і виправляє.Усі ваші зауваження обов’язково враховую ( хіба що крім побажань оживити померлого героя або видати героїню заміж за іншого))
А які цікаві “ляпи” траплялися у вас? Як ви їх знаходили потім? Діліться своїми історіями!
Оригінал статті на Букнет: Про наші “ляпи”
Блог
У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалівПід час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів
Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкілСтаном на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я
Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролівФінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь
Із романів Аґати Крісті вилучать образливі словаЗ романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,
Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.