Проєкт «Польща – Україна: спільнота письменників» почався з терапевтичної літератури

12
травня у Кракові, в салоні місцевого осередку Спілки письменників Польщі,
відбулася перша літературна зустріч у рамках міжнародного проєкту «Польща –
Україна: спільнота письменників»,
організованого Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków та Національною спілкою
письменників України («Кабінет молодого автора НСПУ»).

Цикл зустрічей, які відбуватимуться двічі на місяць за участю українських письменників, котрі зараз перебувають у Польщі, відкрив вечір, присвячений лікувальному ефекту слова – казкотерапії. Війна, яка триває в Україні, безумовно, торкнулася кожного українця, незалежно від того, де він проживав чи проживає. Удар завданий і по дитячій психіці. «Навіть ці два місяці війни так чи інакше позначаться на трьох поколіннях наших співвітчизників. Нам іще довго потрібно буде працювати над тим, щоби подолати той колосальний стрес, який сьогодні переживають українці. Казка – один із методів опрацювання болю, страждань і тяжких почуттів», – розповідає Валентина Возна, яка стала гостею першої зустрічі проєкту.

Валентина з особистого досвіду знає, який лікувальний ефект може мати терапевтична казка. Вона – не лише авторка серії терапевтичних казок – «Привид онлайн», «Як Балетки пуантами стати мріяли», «Лисичка і Настя», «Містична історія: пригоди у Сорочинцях», «Країна, де живе той, кого не існує» та збірки поезій «Частинки серця квітами весни…», а й професійний дитячий психолог-психотерапевт, засновниця і провідний спеціаліст психологічного центру в Україні, членкиня Української спілки психотерапевтів. У Кракові опинилася нещодавно, коли розпочалася війна. І з перших днів перебування тут допомагає українським дітям долати наслідки російської агресії, свідками якої вони стали.

«Першу казку
написала для своєї доньки, коли потрібно було вирішити деякі непрості питання.
У терапевтичну казку я закладаю для опрацювання те, що дитина може пережити через
емпатію до головних героїв і що допоможе їй вийти на потрібні рішення у своєму
житті. Терапевтичні казки застосовую і в практиці з іншими дітьми. І бачу, що
це має результат: діти розкриваються, краще розуміють складну ситуацію або
починають опиратися на запропоновані моделі поведінки», – додає Валентина.

Війна – це абсолютно новий досвід, і її переживання потребує вирішення нових завдань насамперед батькам: як у цей складний час допомогти дитині зрозуміти свої почуття і потреби, усвідомити себе важливими, знайти своє призначення, пізнавати світ і себе у ньому з цікавістю, відчувати себе щасливими? Для знайдення відповідей на ці питання Валентина написала нову казку – «Сміливе черепашеня».
Також на творчому вечорі виступила Софія Жукова – українська співачка, піснярка-композиторка, лауреатка вокальних конкурсів, серед яких – перша премія Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю «Чорноморські Ігри – 2019», перша премія конкурсів «Голос Країни» та фестивалю «Червона Рута – 2018».

Софія теж
опинилася в Польщі нещодавно, емігрувавши з Бородянки (Київська область). Війна
перетворила її місто на згарище і руїну, але не згасила запалу співати. Софія
навчається в Київській муніципальній академії музики ім. Р. М. Глієра. 2021
року стала студенткою американської академії акапельного співу A Cappella
Academy, цього року продовжить навчатися в Лос-Анджелесі. Софія розповіла про
свій досвід життя в Україні під час війни і представила дві власні пісні.
Модератором зустрічі була куратор проєкту «Польща – Україна: спільнота письменників» поетка, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами Юлія Бережко-Камінська.
Оригінал статті на НСПУ: Проєкт «Польща – Україна: спільнота письменників» почався з терапевтичної літератури
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.