Проєкт «Польща – Україна: спільнота письменників» почався з терапевтичної літератури

Проєкт «Польща – Україна: спільнота письменників» почався з терапевтичної літератури

12
травня у Кракові, в салоні місцевого осередку Спілки письменників Польщі,
відбулася перша літературна зустріч у рамках міжнародного проєкту «Польща –
Україна: спільнота письменників», 
організованого
Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków та Національною спілкою
письменників України («Кабінет молодого автора НСПУ»).

Цикл зустрічей, які відбуватимуться двічі на місяць за участю українських письменників, котрі зараз перебувають у Польщі, відкрив вечір, присвячений лікувальному ефекту слова – казкотерапії. Війна, яка триває в Україні, безумовно, торкнулася кожного українця, незалежно від того, де він проживав чи проживає. Удар завданий і по дитячій психіці. «Навіть ці два місяці війни так чи інакше позначаться на трьох поколіннях наших співвітчизників. Нам іще довго потрібно буде працювати над тим, щоби подолати той колосальний стрес, який сьогодні переживають українці. Казка – один із методів опрацювання болю, страждань і тяжких почуттів», – розповідає Валентина Возна, яка стала гостею першої зустрічі проєкту.

Валентина з особистого досвіду знає, який лікувальний ефект може мати терапевтична казка. Вона – не лише авторка серії терапевтичних казок – «Привид онлайн», «Як Балетки пуантами стати мріяли», «Лисичка і Настя», «Містична історія: пригоди у Сорочинцях», «Країна, де живе той, кого не існує» та збірки поезій «Частинки серця квітами весни…», а й професійний дитячий психолог-психотерапевт, засновниця і провідний спеціаліст психологічного центру в Україні, членкиня Української спілки психотерапевтів. У Кракові опинилася нещодавно, коли розпочалася війна. І з перших днів перебування тут допомагає українським дітям долати наслідки російської агресії, свідками якої вони стали.

 «Першу казку
написала для своєї доньки, коли потрібно було вирішити деякі непрості питання.
У терапевтичну казку я закладаю для опрацювання те, що дитина може пережити через
емпатію до головних героїв і що допоможе їй вийти на потрібні рішення у своєму
житті. Терапевтичні казки застосовую і в практиці з іншими дітьми. І бачу, що
це має результат: діти розкриваються, краще розуміють складну ситуацію або
починають опиратися на запропоновані моделі поведінки», – додає Валентина.

Війна – це абсолютно новий досвід, і її переживання потребує вирішення нових завдань насамперед батькам: як у цей складний час допомогти дитині зрозуміти свої почуття і потреби, усвідомити себе важливими, знайти своє призначення, пізнавати світ і себе у ньому з цікавістю, відчувати себе щасливими? Для знайдення відповідей на ці питання Валентина написала нову казку – «Сміливе черепашеня».

Також на творчому вечорі виступила Софія Жукова – українська співачка, піснярка-композиторка, лауреатка вокальних конкурсів, серед яких – перша премія Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю «Чорноморські Ігри – 2019», перша премія конкурсів «Голос Країни» та фестивалю «Червона Рута – 2018».

Софія теж
опинилася в Польщі нещодавно, емігрувавши з Бородянки (Київська область). Війна
перетворила її місто на згарище і руїну, але не згасила запалу співати. Софія
навчається в Київській муніципальній академії музики ім. Р. М. Глієра. 2021
року стала студенткою американської академії акапельного співу A Cappella
Academy, цього року продовжить навчатися в Лос-Анджелесі. Софія розповіла про
свій досвід життя в Україні під час війни і представила дві власні пісні.

Модератором зустрічі була куратор проєкту «Польща – Україна: спільнота письменників» поетка, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами Юлія Бережко-Камінська.

nspu.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Проєкт «Польща – Україна: спільнота письменників» почався з терапевтичної літератури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"