Просвітницька діяльність письменників Січеславщини

Просвітницька діяльність письменників Січеславщини

Члени Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України у  такий грізний час не лише займаються творчістю, а й провадять просвітницьку роботу. Буквально днями світ побачило багато в чому  унікальне видання – збірник диктантів творів письменників Придніпров’я «Січеславщина на варті слова».

Непростим був шлях цього видання до читача. Свого часу ідею дніпропетровських письменників підтримало керівництво Дніпропетровської облради  і до 90-річчя з дня утворення  області з’явився електронний варіант  книги. І ось зараз, завдяки  видавництву нашої колеги, письменниці Марії Дружко, і, головне, – громадянській позиції мецената Олега Безуса світ побачило повноцінне видання, де вміщено 90 фрагментів творів письменників Придніпров’я, починаючи від Адріана Кащенко аж до сьогодення.

Нагадаємо, що ініціаторкою ідеї виступила письменниця та амбасадорка української мови, членкиня НСПУ Євгенія Яворська. Її підтримали колеги по перу: відома письменниця Еліна Заржицька, директорка видавництва «Дружко» Марія Дружко, а також наукова спільнота Дніпропетровщини на чолі з ректором Дніпропетровською академією неперервної освіти Віктором Сиченком. Вчена рада ДАНО, ретельно переглянувши запропонований проєкт, порекомендувала збірник диктантів «Січеславщина: на варті слова» до використання на уроках української мови у середніх школах та вишах.

«Готуючи видавничу
новинку, майстри красного слова переслідували зразу декілька завдань, –
розповів голова правління ДОО НСПУ Фідель Сухоніс. – А  саме: поширити інформацію про творчість
літераторів Січеславського краю та спонукати учнів, студентів, усіх охочих  до вивчення української культури, перевірити
знання з рідної мови».

Адже, окрім
текстів, у книзі також представлено коротку бібліографічну довідку про кожного
зі співавторів. Отож видання «Січеславщина: на варті слова» можна також
розглядати як історико-літературний довідник Дніпропетровщини, сформований на
літературній спадщині письменників Придніпров’я 
XIX – XXI століття.

Січеславські
освітяни встигли оцінити якість видання – і поліграфічну, і літературну,
оскільки новина активно поширюється викладачами ДАНО на курсах підвищення
кваліфікації педагогів та лекціях для здобувачів вищої освіти. Планується
створення електронної презентації збірника для бібліотекарів та широкого
загалу.

З електронною версією книжки можна ознайомитись тут.

Пресслужба ДОО НСПУ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Просвітницька діяльність письменників Січеславщини

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"