Просвітницька діяльність письменників Січеславщини

Просвітницька діяльність письменників Січеславщини

Члени Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України у  такий грізний час не лише займаються творчістю, а й провадять просвітницьку роботу. Буквально днями світ побачило багато в чому  унікальне видання – збірник диктантів творів письменників Придніпров’я «Січеславщина на варті слова».

Непростим був шлях цього видання до читача. Свого часу ідею дніпропетровських письменників підтримало керівництво Дніпропетровської облради  і до 90-річчя з дня утворення  області з’явився електронний варіант  книги. І ось зараз, завдяки  видавництву нашої колеги, письменниці Марії Дружко, і, головне, – громадянській позиції мецената Олега Безуса світ побачило повноцінне видання, де вміщено 90 фрагментів творів письменників Придніпров’я, починаючи від Адріана Кащенко аж до сьогодення.

Нагадаємо, що ініціаторкою ідеї виступила письменниця та амбасадорка української мови, членкиня НСПУ Євгенія Яворська. Її підтримали колеги по перу: відома письменниця Еліна Заржицька, директорка видавництва «Дружко» Марія Дружко, а також наукова спільнота Дніпропетровщини на чолі з ректором Дніпропетровською академією неперервної освіти Віктором Сиченком. Вчена рада ДАНО, ретельно переглянувши запропонований проєкт, порекомендувала збірник диктантів «Січеславщина: на варті слова» до використання на уроках української мови у середніх школах та вишах.

«Готуючи видавничу
новинку, майстри красного слова переслідували зразу декілька завдань, –
розповів голова правління ДОО НСПУ Фідель Сухоніс. – А  саме: поширити інформацію про творчість
літераторів Січеславського краю та спонукати учнів, студентів, усіх охочих  до вивчення української культури, перевірити
знання з рідної мови».

Адже, окрім
текстів, у книзі також представлено коротку бібліографічну довідку про кожного
зі співавторів. Отож видання «Січеславщина: на варті слова» можна також
розглядати як історико-літературний довідник Дніпропетровщини, сформований на
літературній спадщині письменників Придніпров’я 
XIX – XXI століття.

Січеславські
освітяни встигли оцінити якість видання – і поліграфічну, і літературну,
оскільки новина активно поширюється викладачами ДАНО на курсах підвищення
кваліфікації педагогів та лекціях для здобувачів вищої освіти. Планується
створення електронної презентації збірника для бібліотекарів та широкого
загалу.

З електронною версією книжки можна ознайомитись тут.

Пресслужба ДОО НСПУ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Просвітницька діяльність письменників Січеславщини

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"