Продовження «Володаря перснів» від фаната мають знищити — рішення суду

Продовження «Володаря перснів» від фаната мають знищити — рішення суду

Деметріус Поліхрон, автор фанфіка за мотивами епічного фентезійного роману «Володар перснів» Дж. Р. Р. Толкіна, програв судовий позов щодо компаній Amazon та The Tolkien Estate, котрі звинувачував у плагіаті.

На думку Деметріуса, під час створення серіалу «Володар перснів: Персні влади» Amazon Prime Video та The Tolkien Estate використали його літературний твір.

 

Кілька років поспіль Поліхрон працював над своїм фанфіком. 2019 року він найняв адвоката, щоб налагодити зв’язок із The Tolkien Estate – юридичною особою, яка керує майном Дж. Р. Р. Толкіна, зокрема й авторським правом на більшість його творів. Втім юристи The Tolkien Estate виразу відмовили Поліхрону у співпраці. Тоді він особисто приніс рукопис додому онуку британського письменника – Саймону Толкіну. Не отримавши зворотного зв’язку, автор фанфіка написав Толкіну листа, у якому попередив, що незабаром опублікує свою першу книжку, незалежно від його думки. А також попросив повернути рукопис, чого Саймон Толкін не зробив. 2022 року на маркетплейсі Amazon з’явився твір Поліхрона під назвою «Братство короля». За його словами, саме персонажів та сюжетні ходи із цього твору привласнили собі виробники серіалу «Володар перснів: Персні влади».

 

У судовій скарзі Поліхрон визнав, що його книжка «натхненна Дж. Р. Р. Толкіном», але стверджував, що, попри це, вона є повністю оригінальним твором з власною концепцією, яку використали автори серіалу Amazon.

 

Суд постановив, що текст фанфіка «Братство короля» порушує авторські права на інший серіал від Amazon, заснований на творах Джона Р.Р. Толкіна. Згодом The Tolkien Estate подала позов проти Деметріуса Поліхрона, щоб заборонити поширення фанфіка та  знищити всі його фізичні та цифрові примірники. Згідно з рішенням суду, фанфік «Братство короля» заборонено розповсюджувати й відтворювати.

 

«Цей випадок стосувався серйозного порушення авторських прав на “Володаря перснів”, здійсненого на комерційній основі. Сподіваємося, що рішення про постійну судову заборону буде достатнім, щоб переконати всіх, хто можуть мати подібні наміри», — сказав адвокат The Tolkien Estate Стівен Майєр.

 

Як повідомлялося, Деметріус Поліхрон подав у суд на Amazon та The Tolkien Estate у квітні 2023 року.

 

 

Джерела: The Guardian, The New York Times

Чільне фото: Метт Грейс/Amazon Studios

Оригінал статті на Suspilne: Продовження «Володаря перснів» від фаната мають знищити — рішення суду

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"