Приклад дня: киянка здає російські книжки на макулатуру
Українці активно почали позбуватися літератури російських авторів.
Тетяні Кірій — 24. Своє життя без книг дівчина уявляє важко. Цікавитися та занурюватися у паперові світи її ще дитиною привчили батьки. А пізніше, на уроках літератури, для себе відкрила українську поезію. Зокрема Ліну Костенко та Лесю Українку, вірші яких, каже, торкалися віддалених задвірків її душі.
«Не порахую, скільки разів перечитувала збірки поетес. Та й навіщо рахувати, якщо ті слова не мають терміну давності», — розповідає «Вечірньому Києву» Тетяна.
У дорослому житті дівчина почала цікавитися прикладною літературою. Сьогодні у її руках тексти про взаємовідносини та емоції людей.
«До душі читати психологію, дізнаватися про особливості людей, їх страхи, мотивацію та вміння ділити цей світ з іншими», — пояснює дівчина.
Останніми місяцями Тетяні читається вкрай погано, через зрозумілі нам усім обставини. Її домашня бібліотека майже не поповнювалась новими авторами. Як і не поповнювалася колекція книжок у квартирі її хлопця, де нині живуть закохані.
Ще до війни киянка планувала перебрати забиті полиці настільних книжок у квартирі хлопця. Уся література — спадщина його батьків. У більшості праці написані російською. До повномасштабної війни Тетяна планувала продати застарілу хрестоматію гідному поціновувачу. Втім, зараз настрій щодо цих книг кардинально змінився.
«Попри геноцид українців, росіяни знищують й культурну спадщину нашої країни. Шматують, спалюють працю видатних українських письменників. Зокрема унікальні екземпляри. А портрети авторів спотворюють рашистською свастикою. Після такого хочеться раз і назавжди відхреститися від всього російського. І я почала з того, що було під рукою — з книжок російських авторів», — пояснює киянка.
Брати приклад з окупантів із підлітковим рівнем розвитку, а саме спалювати книги, Тетяна, ясна річ, не стала. Натомість дівчина перебрала всю літературу на полицях та почала шукати пункти приймання макулатури, що поруч із її будинком у Дарницькому районі.
«Одну з найвідоміших утопій світу — „451 градус за Фаренгейтом“ Бредбері написав під враженнями спалювання нацистами творів „антинімецьких“ авторів. Він писав: „Той, хто не створює, мусить руйнувати“ — влучно описує росіян. Тож я б не хотіла, щоби ми опускалися до рівня нацистів та путінських виродків. Краще здавати російськомовні книги на вторсировину. Так із них більше користі. Наприклад, той же туалетний папір», — іронічно каже Тетяна.
Вдома у дівчини вже назбиралося кілька стопок непотребу. Днями вона віднесе все це на макулатуру. За отримані гроші, каже, купить нову книгу українського автора. Що й радить робити й усім українцям.
«Перечитуйте краще нашу класику, а також знайомтеся із сучасними українськими письменниками. Вивчайте свою культуру, а не гортайте сторінки тексту «про малєнького чєловєка», — резюмує Тетяна Кірій.
Даша ГРИШИНА
vechirniy.kyiv.ua
Оригінал статті на НСПУ: Приклад дня: киянка здає російські книжки на макулатуру
Блог
Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітикиКабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн
У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд
Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізуютьКомпанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою
Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо
Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школуУ Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.