Прикарпатських школярів і студентів кличуть на літературний конкурс імені Василя Стефаника

Прикарпатських школярів і студентів кличуть на літературний конкурс імені Василя Стефаника

Учнів 9-11 класів, студенти коледжів, професійно-технічних навчальних закладів, закладів вищої освіти запрошують узяти участь у V Обласному літературно-публіцистичному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Василя Стефаника.

Про це повідомили на сайті Прикарпатського національного університету.

Спеціальні теми конкурсу – «Українська еміграція» та «Війна проти України в ХХІ столітті: сутність, виклики, загрози та шляхи їхнього подолання».

Конкурс стартує з 1 квітня 2022 року і проводиться в номінаціях «Новеліст року», «Поет року» та «Публіцист року».

Умови конкурсу

Для участі в номінації «Новеліст року» конкурсанти надсилають новелу на означені теми, які стосуються сучасного чи минулого життя України та українців. Обсяг твору – в межах 8 сторінок друкованого тексту.

Для участі в номінації «Поет року» учасники надсилають свої поетичні тексти (вірші, поеми тощо) чи збірки.

Для участі в номінації «Публіцист року» конкурсанти надсилають есе, у яких можуть бути осмислені різні ракурси сприйняття образу та творчості Василя Стефаника в сучасному та минулому України, його творчий геній, світогляд персонажів, актуальність у сьогоденні, оригінальність та самобутність таланту, тематичні, проблемні, екзистенційні перегуки з сучасністю. Автор есе має право сам обирати вектор пов’язаності свого твору зі «світом» Василя Стефаника.

Тематичний, проблемний, стильовий спектри не обмежується жодними вимогами. Художні твори мають бути написані сучасною українською мовою з можливим використанням діалектизмів,  сленгів (окрім табуйованої лексики).

До тексту автори додають анкету, у якій вказують своє прізвище та ім’я, дату народження, навчальний заклад і клас (курс), інформацію про вчителя української мови та літератури, історії тощо (прізвище, ім’я, по батькові), контактні дані (телефон та адресу електронної скриньки).

Новели, поезії, есе та анкети конкурсанти можуть надсилати на електронні адреси  pokutskatriitsia@ukr.netта galia.voloschuk@pnu.edu.uaабо ж поштову адресу  Центру досліджень «Покутської трійці», вул. Лисенка 8, м. Коломия, Івано-Франківська обл., 78203 до 6 травня 2022 року.

Журі конкурсу:

  • голова журі – проректор з наукової роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор економічних наук, професор Валентина Якубів;

члени журі:

  • Галина Волощук – директор Центру досліджень «Покутської трійці» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту;
  • Ольга Русакова – кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту та Центру досліджень «Покутської трійці» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника;
  • Олександр Солецький – доктор філологічних наук, доцент кафедри української літератури Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У п’ятницю, 13 травня 2022 року,  у переддень народження Василя Стефаника, патрона Прикарпатського національного університету, відбудеться нагородження переможців у кожній із номінацій. Переможці та їхні керівники отримають дипломи та цінні подарунки від Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

galka.if.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Прикарпатських школярів і студентів кличуть на літературний конкурс імені Василя Стефаника

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За три місяці повномасштабної війни окупанти скоїли 280 злочинів проти медіа

За три місяці повномасштабної війни росія скоїла 280 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомив Інститут масової інформації.

Станом на 24 травня загалом російські

Премію Американського PEN вручили родині журналіста-політв’язня Єсипенка

Дружині та доньці Владислава Єсипенка, українського журналіста, засудженого в окупованому росією Криму, вручили премію Американського PEN Barbey Freedom to Write Award 2022.
 
Нагороду

В Україні відкриваються книгарні після вимушених перерв

Vivat та Видавництво Старого Лева відкривають свої книгарні в українських містах, які не працювала через обстріли міст російськими військовими. Про це Читомо повідомили представники вид

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"