Прикарпатських школярів і студентів кличуть на літературний конкурс імені Василя Стефаника

Прикарпатських школярів і студентів кличуть на літературний конкурс імені Василя Стефаника

Учнів 9-11 класів, студенти коледжів, професійно-технічних навчальних закладів, закладів вищої освіти запрошують узяти участь у V Обласному літературно-публіцистичному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Василя Стефаника.

Про це повідомили на сайті Прикарпатського національного університету.

Спеціальні теми конкурсу – «Українська еміграція» та «Війна проти України в ХХІ столітті: сутність, виклики, загрози та шляхи їхнього подолання».

Конкурс стартує з 1 квітня 2022 року і проводиться в номінаціях «Новеліст року», «Поет року» та «Публіцист року».

Умови конкурсу

Для участі в номінації «Новеліст року» конкурсанти надсилають новелу на означені теми, які стосуються сучасного чи минулого життя України та українців. Обсяг твору – в межах 8 сторінок друкованого тексту.

Для участі в номінації «Поет року» учасники надсилають свої поетичні тексти (вірші, поеми тощо) чи збірки.

Для участі в номінації «Публіцист року» конкурсанти надсилають есе, у яких можуть бути осмислені різні ракурси сприйняття образу та творчості Василя Стефаника в сучасному та минулому України, його творчий геній, світогляд персонажів, актуальність у сьогоденні, оригінальність та самобутність таланту, тематичні, проблемні, екзистенційні перегуки з сучасністю. Автор есе має право сам обирати вектор пов’язаності свого твору зі «світом» Василя Стефаника.

Тематичний, проблемний, стильовий спектри не обмежується жодними вимогами. Художні твори мають бути написані сучасною українською мовою з можливим використанням діалектизмів,  сленгів (окрім табуйованої лексики).

До тексту автори додають анкету, у якій вказують своє прізвище та ім’я, дату народження, навчальний заклад і клас (курс), інформацію про вчителя української мови та літератури, історії тощо (прізвище, ім’я, по батькові), контактні дані (телефон та адресу електронної скриньки).

Новели, поезії, есе та анкети конкурсанти можуть надсилати на електронні адреси  pokutskatriitsia@ukr.netта galia.voloschuk@pnu.edu.uaабо ж поштову адресу  Центру досліджень «Покутської трійці», вул. Лисенка 8, м. Коломия, Івано-Франківська обл., 78203 до 6 травня 2022 року.

Журі конкурсу:

  • голова журі – проректор з наукової роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор економічних наук, професор Валентина Якубів;

члени журі:

  • Галина Волощук – директор Центру досліджень «Покутської трійці» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту;
  • Ольга Русакова – кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту та Центру досліджень «Покутської трійці» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника;
  • Олександр Солецький – доктор філологічних наук, доцент кафедри української літератури Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У п’ятницю, 13 травня 2022 року,  у переддень народження Василя Стефаника, патрона Прикарпатського національного університету, відбудеться нагородження переможців у кожній із номінацій. Переможці та їхні керівники отримають дипломи та цінні подарунки від Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

galka.if.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Прикарпатських школярів і студентів кличуть на літературний конкурс імені Василя Стефаника

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Рада ухвалила закон про книжкові сертифікати і субсидії для книгарень

Верховна рада України ухвалила закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"