Престижна фотопремія відзначила книжку «Больнічка» Владислава Краснощока
Престижна премія Rencontres d’Arles нагородила фотощоденник харківського художника Владислава Краснощока «Больнічка». Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Фотобук посів друге місце в категорії «Авторська книжка».
«На конкурсі фотокниг в Арлі перше місце посіла пачка паперу А4 з протягнутою пружиною на малому ребрі. 2-ге ж місце посіла «Больнічка», з чим усіх нас і вітаю!» — написав він.
«Це фотографічний щоденник харківського художника та щелепно-лицьового хірурга Владислава Краснощока. Сюрреалістична розповідь, сповнена жорсткого лікарського гумору, ілюструє хворобливий стан пострадянської медичної системи в Україні: важка праця в умовах застарілої інфраструктури та мізерна заробітна платня медичних працівників неспівмірні з тією відповідальністю, яку вони мають на себе брати», — ідеться в анотації.
Англійською книжку переклала Ольга Мiхнович, корекція англійського перекладу — Тамсін Мілевич. Переклад українською — Олександра Осадча, корекція українського перекладу — Олена Подорожня.
Фотобук видав музей Харківської школи фотографії.
Замовити книжку можна на сайті видавництва Moksop.
Владислав Краснощок — харківський художник. Працює з фотографією, станковою і друкованою графікою та стритартом. Спільно з Сергієм Лебединським, Вадимом Трикозом та Василісою Незабаром створив групу «Шило» у 2010 році. Представник Харківської школи фотографії.
Премія Rencontres d’Arles Book Awards, котру присуджує фестиваль Rencontres d’Arles, вручається щороку. Вона має на меті відзначити найкращі фотокнижки й сприяти їхньому поширенню.
Грошова винагорода становить 6 000 євро. Її присудять за фотокнижку, опубліковану в період з 1 травня 2023 року по 10 травня 2024 року.
За визначення переможців відповідає журі, до складу увійшли Лаура Морш-Кін, Емілія Паутус та Хлоя Ребманн.
Переможців у кожній з трьох категорій оголосять протягом першого тижня фестивалю.
Rencontres d’Arles — щорічний літній фестиваль фотографії, заснований у 1970 році арльським фотографом Люсьєном Клергом, письменником Мішелем Турньє та істориком Жаном-Морісом Рукеттом.
Як відомо, окрім роботи Владислава Краснощока на премію були номіновані ще 2 книжки українських авторів. Загалом до шортлиста 2024 року в трьох категоріях увійшли 122 книжки.
Зображення: moksop.org
Оригінал статті на Suspilne: Престижна фотопремія відзначила книжку «Больнічка» Владислава Краснощока
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.