Премія «Смолоскип-2022» оголосила лавреатів

Премія «Смолоскип-2022» оголосила лавреатів

Журі літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» оголосило лавреатів 2022 року. Відеотрансляцію оголошення переможців провели на фейсбук-сторінці видавництва.

Проза

ІV премію отримають:

 

Кирило Азархін, Дмитро Зозуля, Алла Качанівська, Юлія Лазоревич, Галина мельник, Олексій Хахулін

 

ІІІ премія:

 

Сергій Лущик (Рівне) за роман «Цинобра» 

Мар’яна Соха (Чикаго) за роман «Тепер ми стоїмо разом» 

Любов Тіткова (Львів) за постапокаліптичний текст без назви 

Павло Шикін (Київ) за збірку оповідань «Діти Мала» 

 

II премія:

 

Христина Морозова (Київ) за роман «Фанатка» 

Аліна Салєва (Київ) за роман «Музей апостолів» 

 

І премію в цій номінації не присудили.

 

Відзнаку журі в цій номінації отримають:

 

Надія Булгарова, Ганна Городецька, Ігор Дорошенко, Тетяна Кравченко, Андрій Крумка, Лідія Міщенко, Таїсія Наконечна, Ірина Петришин, Вікторія Рибіцька, Вікторія Шкабой.

Поезія

IV премію отримають:

 

Валерія Андрієнко, Володимир Биньо, Катерина Дашевець, Ксенія Кисиличин, Галина Калинська-Корчук, Наталія Мандрицька, Влад Ніколаєнко, Юлія Петрук, Кирило Поліщук, Ірина Пушко, Тарас Яресько.

 

ІІІ премія:

 

Богдан Братусь (Київ) за збірку поезій «Сутінки серпневих стін»

Микола Гуменюк за збірку поезій «Прогноз погоди» 

Сергій Лущик (Рівне) за збірку поезій «Ехомнезія» 

Сергій Рубнікович (Київ) за збірку поезій «Сировина» 

Катерина Рудик (Вінниця) за збірку поезій «Книжка тіней» 

Ярема Свистун (Львів) за збірку поезій «Рамки» 

Вікторія Фещук (Київ) за збірку поезій «Тінь супроти тіні» 

Олександр Шумілін (Київ) за збірку поезій «Обмін речовин» 

 

ІІ премія

 

Оксана Лебедівна (Київ) за збірку поезій «Люстро з коріння мандрагори» 

Ірина Сажинська (САЖА) за збірку поезій «Лемніската» 

 

І премію в цій номінації не присудили.

 

Відзнаки журі отримають:

 

Ірина Божко, Катерина Бойко, Лілія Бомко, Тетяна Власова, Орися Грудка, Світлана Гуцуляк, Артур Дронь, Ольга Калініна, Валерія Кнолль, Анна Комар, Надія Косаревич, Ірина Купчинська, Соломія Мардарович, Катерина Мельниченко, Ірина Мельничин, Олена Нечипорук, Мар’яна Пильник, Ілля Рудійко, Артем Сергієнко, Валерія Сергєєва

 

У 2022 році вперше всі учасники отримають відгуки на свої рукописи. Окрім того, всі учасники цьогорічного конкурсу отримають безплатно примірник Рона Кеппса «Як писати про війну»

 

Твори цьогорічних лавреатів 4-ої, 3-ої, 2-ої, 1-ої премій увійдуть в антологію Смолоскипу, яка вийде друком наступного року. Антологія переможців 2021 року вийде друком невдовзі.

 

До журі увійшли: Наталка Білоцерківець, Мирослав Лаюк, Ростислав Семків та Олена Гусейнова.

 

Літературний конкурс видавництва «Смолоскип» — щорічний конкурс для молодих українських літераторів та науковців, заснований 1993 року. Вік учасників — від 18 до 28 років. В окремих номінаціях журі визначає лауреатів І, II, III та IV премій. 

 

У конкурсі перемагали відомі зараз автори та авторки Софія Андрухович, Сергій Жадан, Маріанна Кіяновська, Андрій Кокотюха, Олег Коцарев, Дмитро Лазуткін, Мирослав Лаюк, Тарас Прохасько, Мар’яна Савка, Ірина Шувалова та багато інших.

 

Оригінал статті на Suspilne: Премія «Смолоскип-2022» оголосила лавреатів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"